Будь-яке оперативне втручання – стрес для організму. Попередити розвиток ускладнень допомагає комплексне обстеження. Тип хірургічного втручання не має значення, детальне обстеження повинно бути проведено навіть перед малими операціями.

Загальний аналіз крові досліджує стан організму на основні, важливі показники. Завдяки загальному аналізу крові можна визначити порушення кровотворення, запальні процеси, алергічні реакції. Даний клінічний аналіз визначає такі складові: еритроцити, гемоглобін, гематокрит, тромбоцити та лейкоцитарну формулу.  Загальний аналіз сечі — лабораторне дослідження фізичних, хімічних властивостей сечі і мікроскопії осаду. Даний тест включає дослідження фізичних властивостей: визначення кольору, прозорості, питомої ваги сечі; визначення білка, глюкози, гемоглобіну, білірубіну, уробіліногену, кетонових тіл і нітритів напівкількісним методом; оцінює склад осаду сечі. Аналіз призначають для діагностики захворювань сечовидільної системи, цукрового діабету, патології нирок.

Групу крові визначають по системі АВ0 і оцінюють резус-приналежність людини. Відмінність по групам крові залежить від відмінностей складових антигенів антитіл. Завдяки даному аналізу можна швидко зреагувати у тому випадку, коли під час операції терміново знадобиться переливання крові. Даний медичний показник важливий і у розумінні свого резус-фактора при плануванні вагітності.

Коагулограма – комплексний аналіз крові для оцінки гемостазу. Аналіз на коагулограму може діагностувати проблеми системи згортання крові та запобігти виникненню наслідків цих проблем (кровотечі або підвищене згортання крові). До складу коагулограми належать фібриноген, протромбіновий час, протромбіновий індекс, міжнародне нормалізоване відношення, активований частковий тромбопластиновий час (АЧТЧ). Результат дослідження показує можливі відхилення у показниках, що особливо важливо враховувати людям похилого віку.

Білірубін загальний – жовтий пігмент кінцевого розпаду продукту розкладання гемоглобіну, який також являється компонентом жовчі. Аналіз на загальний білірубін може діагностувати наявність симптомів вірусного гепатиту та захворювань крові, при патологіях печінки. Тест також важливий для людей з вже діагностованими захворюваннями гепатобіліарної системи.

АЛТ – внутрішньоклітинний фермент, який каталізує перенесення аміногрупи з аланіну в альфа-кетоглутарову кислоту. Аналіз на аланінамінотрансферазу може діагностувати захворювання печінки, інфаркт міокарду та інші захворювання серця, патології скелетної мускулатури. 

АСТ – фермент, який каталізує перенесення аміногруп з аспарагінової кислоти до альфа-кетоглутарової кислоти. Аналіз на аспартатамінотрансферазу може діагностувати захворювання печінки, підшлункової залози, жовчовивідних шляхів, інфаркт міокарду, патології мускулатури, стенокардію, хронічну серцеву недостатність, рак та метастази в печінці, злоякісні форми мієлобластного лейкозу. точний діагноз може визначити лікар на основі показників лабораторного дослідження і додаткового обстеження

Креатинін – кінцевий продукт обміну білків, який оцінює клубочкову фільтрацію і виділяється тільки клубочками, не реабсорбуючись у ниркових каналах. Вміст креатиніну в крові у жінок, дітей та чоловіків – різний: у чоловіків цей показник вищий, ніж у жінок, а у дітей він змінюється із їх зростанням. Аналіз крові на креатинін оцінює функції нирок, а також, діагностує захворювання м’язової системи.

Сечовина – продукт розпаду білків, які утворюються в печінці під час знешкодження аміаку за участі ферментів. З організму сечовина виводиться разом з сечею з надлишками азоту після фільтрації крові в нирках. Сечовина в організмі виділяється безупинно. Аналіз на сечовину оцінює  видільну функцію нирок і діагностує захворювання печінки (ниркова та печінкова недостатність). Біологічний матеріал ретельно вивчається на всі можливі відхилення показників.

Глюкоза – простий цукор, який є головним джерелом енергії в організмі людини. Аналіз на глюкозу крові призначають для діагностики цукрового діабету, панкреатиту, акромегалії, травм підшлункової залози,  гемохроматозу, Базедової хвороби, гіперфункції щитовидної залози, синдрому Іценко-Кушинга, цирозу печінки, гепатиту, ожиріння,  новоутворень підшлункової залози, хвороби гіпоталамуса, патології гіпофіза, інсульту, раку шлунку, інфаркту міокарду, раку надниркових залоз, хвороби Гірке і Аддісона.

HBSAg – поверхневий антиген HBsAg вірусу гепатиту В (HBV) — основний свідок інфікування вірусом гепатиту В. Аналіз на гепатит В (HBsAg) призначають для визначення наявності або відсутності інфікування, підготовки до госпіталізації та оперативного втручання. В період, коли питання якісного дослідження крові найбільш актуальне, наша клініка надає можливість пройти аналіз оперативно і точно.

Аnti-HCV – антитіла, які використовуються для дослідження на наявність гепатиту С. Хронічна інфекція HCV може привести до цирозу і гепатокарциноми. Аналіз на гепатит С призначають для діагностики наявності гепатиту С, холестазу, при підготовці до оперативного втручання.

Антитіла сумарні до збудника сифілісу – показник наявності антитіл класу IgM і IgG, який дозволяє виявити сифіліс на ранній стадії. Сифіліс – інфекція, яка передається статевим шляхом, викликається бактерією Treponema pallidum і залежить від стадії захворювання (первинна, вторинна, латентна і третинна). Аналіз на антитіла сумарні до Treponema Рallidum призначають для діагностики природженого сифілісу, підготовки до оперативного втручання, у комплексі лабораторного підтвердження діагнозу сифілісу. Діагноз визначається лікарем.

Загальний білок – хімічний показник, який визначає концентрацію білка в плазмі крові. Загальний білок складається з трьох компонентів: альбуміну, глобулінів та фібриногену і є важливим показником в діагностиці багатьох захворюваннях. Завдяки аналізу на загальний білок, можна оцінити роботу більшості внутрішніх органів, в тому числі, нирок, печінки, жовчного міхура, підшлункової залози та ін. Ціна на тест розміщена на сайті. Також, завдяки тесту на загальний білок можна оцінити обмін ліпідів, вуглеводів, білків та встановити потребу в мікроелементах. 

Зміни показників комплексу дозволяють комплексно оцінити стан пацієнта та виявити патологію, яка потребує лікування до оперативного втручання. Пройти тестування в Києві можна в будь-якому відділенні ADONIS.

 

Тип біоматеріалу

Кров, сеча

 

Правила підготовки пацієнта

Для аналізу крові: вранці – натщесерце, за 72 години до здачі тесту – не вживати алкоголь, за 12 годин – не споживати жирну їжу, за 30 хвилин – не палити. 

Для аналізу сечі: використовують першу ранкову порцію сечі. Перед збором сечі проведіть ретельний туалет зовнішніх статевих органів. Спустіть першу невелику порцію сечі в туалет, а потім зберіть середню порцію сечі в контейнер, так як діагностичний показник середньої порції сечі точніший. Контейнер повинен бути наповнений не більше ніж на 3/4 від його обсягу. Мінімальний – 30 мл, максимальний – 80 мл.

Лікарські засоби, алкоголь, кава, надмірні фізичні навантаження можуть вплинути на результати лабораторних досліджень.