Ургентні операції – термінові операційні втручання, які можуть бути відкладені максимум на 24-48 годин. За цей час проводиться підготовка хворого до операції. Лабораторні аналізи допомагають виявити можливі протипоказання до передбачуваної операції, оцінити загальний стан здоров’я, мінімізувати ризики анестезії та запобігти ускладненням.

Завдяки загальному аналізу крові можна визначити порушення кровотворення, запальні процеси, алергічні реакції. Даний клінічний аналіз визначає такі складові: еритроцити, гемоглобін, гематокрит, тромбоцити та лейкоцитарну формулу.  Загальний аналіз сечі – лабораторне дослідження фізичних, хімічних властивостей сечі і мікроскопії осаду. Даний медичний тест включає дослідження фізичних властивостей: визначення кольору, прозорості, питомої ваги сечі; визначення білка, глюкози, гемоглобіну, білірубіну, уробіліногену, кетонових тіл і нітритів напівкількісним методом; оцінює склад осаду сечі. Аналіз призначають для діагностики захворювань сечовидільної системи, цукрового діабету, патології нирок.

Групу крові визначають по системі АВ0 і оцінюють резус-приналежність людини. Відмінність по групам крові залежить від відмінностей складових антигенів антитіл. Завдяки даному аналізу можна швидко зреагувати у тому випадку, коли під час операції терміново знадобиться переливання крові. Результат дослідження можливо також отримати на електронну пошту.

Коагулограма – комплексний аналіз крові для оцінки гемостазу. Аналіз на коагулограму може діагностувати проблеми системи згортання крові та запобігти виникненню наслідків цих проблем (кровотечі або підвищене згортання крові). Даний тест важливий при досягненні людиною віку більше 45 років. До показників коагулограми належать фібриноген, протромбіновий час, протромбіновий індекс, міжнародне нормалізоване відношення, активований частковий тромбопластиновий час (АЧТЧ). Точний діагноз ставить лікар, враховуючи додаткове обстеження

Білірубін фракційно – комплексне дослідження, яке визначає загальний, прямий і непрямий білірубін в біологічному матеріалі. Білірубін – пігмент жовчі, який утворюється при розпаді білків (гемоглобіну) та концентрується у селезінці, звідки потрапляє в печінку. Біологічний матеріал ретельно вивчають на можливе відхилення в референсних значеннях. Даний показник використовують для діагностики захворювань гемолітичної анемії, печінки, при оцінці ступеня тяжкості жовтяниць, при патологіях крові, гепатитах та при порушенні прохідності жовчних проток. Можливість здати аналіз в будь-якій зручній для вас лабораторії, надає наша клініка.

Креатинін – кінцевий продукт обміну білків, який оцінює клубочкову фільтрацію і виділяється тільки клубочками, не реабсорбуючись у ниркових каналах. Вміст креатиніну в крові у жінок, дітей та чоловіків – різний: у чоловіків цей показник вищий, ніж у жінок, а у дітей він змінюється із їх зростанням. Аналіз крові на креатинін оцінює функції нирок, а також, діагностує захворювання м’язової системи. Діагноз ставиться лікарем.

Сечовина – продукт розпаду білків, які утворюються в печінці під час знешкодження аміаку за участі ферментів. З організму сечовина виводиться разом з сечею з надлишками азоту після фільтрації крові в нирках. Сечовина в організмі виділяється безупинно. Аналіз на сечовину оцінює  видільну функцію нирок і діагностує захворювання печінки (ниркова та печінкова недостатність). Ціна дослідження міститься у відповідному розділі на сайті.

Глюкоза – простий цукор, який є головним джерелом енергії в організмі людини. Аналіз на глюкозу крові призначають для діагностики цукрового діабету, панкреатиту, акромегалії, травм підшлункової залози,  гемохроматозу, Базедової хвороби, гіперфункції щитовидної залози, синдрому Іценко-Кушинга, цирозу печінки, гепатиту, ожиріння,  новоутворень підшлункової залози, хвороби гіпоталамуса, патології гіпофіза, інсульту, раку шлунку, інфаркту міокарду, раку надниркових залоз, хвороби Гірке і Аддісона. В Києві здати комплексний аналіз “Передопераційне дослідження перед ургентними операціями” ви можете в будь-якому відділенні ADONIS.

Зміни показників комплексу дозволяють комплексно оцінити стан пацієнта та виявити патологію, яка потребує лікування до оперативного втручання.

 

Тип біоматеріалу

Кров, сеча

 

Правила підготовки пацієнта

Для аналізу крові: вранці – натщесерце, за 72 години до здачі тесту — не вживати алкоголь, за 12 годин – не споживати жирну їжу, за 30 хвилин – не палити. Діагностичний показник аналізу може бути не точним у разі невиконання правил підготовки.

Для аналізу сечі: використовують середню порцію ранкової сечі. Перед збором сечі провести туалет зовнішніх статевих органів. Контейнер повинен бути наповнений не більше ніж на 3/4 від його обсягу. Мінімальний – 30 мл, максимальний – 80 мл.

Лікарські засоби, алкоголь, кава, надмірні фізичні навантаження можуть вплинути на результати лабораторних досліджень.