Діагностика захворювань шлунково-кишкового тракту потрібна не тільки при болю в животі, а й при нездоровій шкірі, ламких нігтях, тьмяному волоссі та поганому настрої. Для виявлення причини недуги та позбавлення від неприємних проявів, необхідно провести комплексне гастроентерологічне обстеження. Це допомагає зробити даний комплексний, клінічний аналіз гастроентерологічного профілю.

Загальний аналіз крові досліджує загальний стан організму. Завдяки загальному аналізу крові можна визначити порушення кровотворення, запальні процеси, алергічні реакції. Даний аналіз визначає такі складові: еритроцити, гемоглобін, гематокрит, тромбоцити та лейкоцитарну формулу.  

Білірубін фракційно – комплексне дослідження, яке визначає загальний, прямий і непрямий білірубін в біологічному матеріалі. Білірубін – пігмент жовчі, який утворюється при розпаді білків (гемоглобіну) та концентрується у селезінці, звідки потрапляє в печінку. Даний медичний показник використовують для діагностики захворювань гемолітичної анемії, печінки, при оцінці ступеня тяжкості жовтяниць, при патологіях крові, гепатитах та при порушенні прохідності жовчних проток.

АЛТ – внутрішньоклітинний фермент, який каталізує перенесення аміногрупи з аланіну в альфа-кетоглутарову кислоту. Аналіз на аланінамінотрансферазу може діагностувати захворювання печінки, інфаркт міокарду та інші захворювання серця, патології скелетної мускулатури. Результат дослідження, для зручності пацієнта, від клініки надсилається на пошту.

АСТ – фермент, який каталізує перенесення аміногруп з аспарагінової кислоти до альфа-кетоглутарової кислоти. Аналіз на аспартатамінотрансферазу може діагностувати захворювання печінки, підшлункової залози, жовчовивідних шляхів, інфаркт міокарду, патології мускулатури, стенокардію, хронічну серцеву недостатність, рак та метастази в печінці, злоякісні форми мієлобластного лейкозу. Тестування допомагає вчасно виявити схильність до описаних захворювань.

ГГТ – мікросомальний фермент, який найбільше накопичується в нирках, печінці та підшлунковій залозі. Гамма-глутамілтрансфераза бере участь в синтезі білків та в обміні амінокислот та є обов’язковим аналізом при захворюваннях гепатобіліарної системи. Варто пройти додаткове обстеження при підозрі на захворювання, що пов’язани із показниками цього профілю. Аналіз на гамма-глутамілтрансфераза (ГГТ) назначається при діагностиці гепатитів, цирозу, жирового гепатозу, панкреатиті, холециститі, ураженні організму алкоголем, при цукровому діабеті, після трансплантацій, при пієлонефриті, гломерулонефриті, раку простати та підшлункової залози, для оцінки гепатотоксичності лікування.

ЛФ – лужна фосфатаза – фермент, який транспортує фосфор через мембрану клітин і найбільше локалізується в печінці, плаценті та кістках. Лужна фосфатаза є каталізатором біохімічних реакцій і може впливати на відкладання кальцію в кісткові тканини. Лужна фосфатаза виконує основні функції в процесах загального метаболізму. Даний аналіз може діагностувати захворювання кісткової системи, метастази і пухлини кісткової тканини, обструктивні захворювання печінки і жовчовивідних шляхів, рак нирок, інфекційний мононуклеоз. Матеріал дослідження ретельно вивчається на можливі відхилення від норми референсних значень. 

Амілаза панкреатична – фермент, який бере участь у процесі травлення та відповідає за розпад глікогену, крохмалю та інших вуглеводів. Даний аналіз може діагностувати пошкодження підшлункової залози та оцінити її функціональний стан при гострих абдомінальних болях та при муковісцидозі. Можливість з комфортом і якістю пройти лабораторне дослідження надає наша клініка

Глюкоза – простий цукор, який є головним джерелом енергії в організмі людини. Аналіз на глюкозу крові призначають для діагностики цукрового діабету, панкреатиту, акромегалії, травм підшлункової залози, гемохроматозу, Базедової хвороби, гіперфункції щитовидної залози, синдрому Іценко-Кушинга, цирозу печінки, гепатиту, ожиріння,  новоутворень підшлункової залози, хвороби гіпоталамуса, патології гіпофіза, інсульту, раку шлунку, інфаркту міокарду, раку надниркових залоз, хвороби Гірке і Аддісона. Діагноз визначається лікарем.

Антитіла IgG до Helicobacter рylori – антитіла класу IgG до хелікобактер пілорі – спіралеподібної бактерії, яка інфікує шлунок і дванадцятипалу кишку і може призвести до розвитку виразкової хвороби шлунку і дванадцятипалої кишки, хронічного гастриту. Антитіла класу IgG підтверджують присутність в організмі людини хелікобактер пілорі. Доступна ціна дослідження вказана на сайті.

Загальний аналіз калу (копрограма) – тест, який є найбільш доступним і інформативним методом діагностики захворювань травної системи. Копрограма допомагає виявити різні включення, непатогенні, умовно-патогенні і хвороботворні бактерії, найпростіші і гриби в калі. Загальний аналіз калу визначається такими показниками як: форма, консистенція, колір, запах; реакція (pH); м’язові волокна та сполучна тканина; нейтральний жир та жирні кислоти; клітковина, крохмаль; йодофільна флора; слиз; епітеліальні клітини; еритроцити та лейкоцити. В Києві в клініці ADONIS аналіз можна здати у будь-якому відділенні. Також, при досліджені калу можуть бути виявлені найпростіші, цисти, гельмінти та їх яйця – паразити кишківника. 

Зміни показників комплексу дозволяють комплексно оцінити стан пацієнта та виявити патологію, яка потребує відповідного лікування. 

 

Тип біоматеріалу

Кров, кал

 

Правила підготовки пацієнта

Для аналізу крові: вранці – натщесерце, за 72 години до здачі тесту – не вживати алкоголь, за 12 годин – не споживати жирну їжу, за 30 хвилин – не палити. 

Для аналізу калу: жінкам не рекомендується здавати аналіз калу під час менструаціі. У маленьких дітей дозволяється забір калу з підгузка. Перед забором калу варто помочитись та провести гігієнічні процедури. Діагностичний показник залежить від того, наскільки якісною буде підготовка до дослідження. Кал для копрограми повинен бути отриманий без застосування клізм і проносних засобів. Біологічний матеріал збирається за умови самостійного випорожнення кишківника. Для дослідження досить 1-2 чайних ложки біологічного матеріалу.

Лікарські засоби, алкоголь, кава, надмірні фізичні навантаження можуть вплинути на результати лабораторних досліджень.