Осмотры педиатра ребенка до года

Протягом першого року життя дитина повинна знаходитися під пильним наглядом педіатра. Лікар повинен регулярно оглядати малюка, вимірювати зріст і вагу, стежити за його розвитком, проводити вакцинацію та при необхідності діагностику і лікування захворювань.

Планові профілактичні огляди рекомендовані практично кожен місяць. Про те, коли, до якого лікаря і як часто потрібно звертатися батькам новонародженої дитини розповіла лікар-педіатр педіатричного центру ADONIS-FAMILY Вікторія Михайлівна Орищук.


Вікторія Михайлівна, скажіть, до якого лікаря і коли потрібно звертатися молодим батькам? Що їм робити після виписки з пологового будинку?


— Саме це, звичайно, батьки й питаю: що робити? У пологовому будинку мама з малюком знаходяться під постійним контролем лікарів і медичного персоналу, який у всьому допомагає і підказує, як доглядати за малюком. Опинившись удома, батьки відразу лякаються, переживають, чи роблять вони правильно. Я завжди кажу, що найголовніше — це любити дитину. Люблячі батьки завжди доглядають за своїм малюком найкращим чином.

Після виписки новонародженого з пологового будинку інформація про нього передається в державну дитячу поліклініку. Отримавши її, лікар-педіатр повинен оглянути дитину вдома на 5-7 день після народження. Як правило, це відбувається на другий день після виписки з пологового будинку.

При бажанні, батьки можуть відразу звернутися в приватну клініку, де є відділення педіатрії. Дитину можна привести на огляд в клініку або викликати педіатра додому. Ми приїжджаємо на виклик з усіма речами, необхідними для огляду новонародженого: вагами, ростоміром, фонендоскоп і іншими.

Другий огляд повинен відбутися на 10-14 день після народження. Батьки можуть знову викликати педіатра додому або приїхати з малюком на прийом. Під час огляду педіатр знову вимірює зріст і вагу дитини, перевіряє його самопочуття.

Третій плановий огляд проводять в місяць, четвертий — у два місяці й так кожен місяць до року. З другого місяця починається вже вакцинація дитини, не рахуючи тих щеплень, які роблять ще в пологовому будинку.

Яким ще фахівцям потрібно показати дитину?

— Крім педіатра, дитини повинні оглянути й інші фахівці. Згідно з протоколами МОЗ України, в місяць ми направляємо дитини до ортопеда і невролога, а також на нейросонографію. У 3 місяці проводять УЗД кульшових суглобів і направляють на огляд до офтальмолога. В 6 місяців проводиться повторний огляд невролога. Так до року проводиться ще кілька консультацій вузьких фахівців, до яких в потрібний час направляє педіатр.

Багато батьків вибирають пакетне обслуговування. У ADONIS є комплексні програми зі спостереження дітей до року і старше. За цими програмами ми повністю ведемо дітей, проводимо всі необхідні огляди, консультації, обстеження, вакцинацію та при необхідності лікування.

Після року обов’язкові планові огляди проводять вже раз на 6 місяців.

Протягом першого року дитині рекомендовано багато лікарських консультацій. Деякі батьки сумніваються в необхідності такого частого відвідування медичних установ, переживаючи, що малюк може підчепити там різні інфекції. Скажіть, наскільки необхідні настільки часті огляди дитини й чи є ризик випадкового зараження в клініці?

— Дуже важливо правильно вибрати медичний заклад. У ADONIS прийоми ведуться під запис, тому пацієнти приїжджають в призначений час і не сидять в черзі, не контактують з іншими відвідувачами. Це виключає ризик передачі інфекції від однієї дитини до іншого. Я у своїй практиці жодного разу не зустрічала випадків, коли дитина б заразилася від контакту з інфекційним хворим в приватній клініці.

Поки дитина маленька для проведення планового огляду педіатра можна викликати додому. Це скоротить кількість відвідувань медичного центру. Вакцинації та консультації вузьких фахівців проводяться, як правило, в клініці.

Які аналізи потрібно провести дитині протягом першого року життя?

— Тут можливі два варіанти розвитку подій. Наприклад, якщо ще в пологовому будинку педіатр або неонатолог побачить у дитини показання до проведення лабораторних аналізів, то він може відразу призначити загальний аналіз сечі, загальний аналіз крові, біохімію крові й інші. Якщо дитина здорова, то додаткові аналізи не потрібні.

Відповідно до наказів МОЗ України, при відсутності показань для раннього проведення аналізів в плановому порядку перші аналізи крові й сечі проводять в 9 місяців. Якщо є скарги або батьки хочуть упевнитися, що дитина здорова, аналізи можна провести раніше. Часто їх роблять за бажанням батьків перед вакцинацією.

Подивитися відеоверсію інтерв’ю Вікторії Михайлівни Орищук можна тут:

Телефонуйте нам:
Запишіться на прийом

  Чекаємо вас за адресами

  Медичний центр повного циклу
  вул. Академіка Шалімова , 90

  Лікувально-діагностичний центр, м. Лівобережна
  Київ, вул. Раїси Окіпної, 8-Б

  Лікувально-діагностичний центр ADONIS FAMILY, м. Осокорки
  Київ, Дніпровська набережна, 26-К

  Хірургічно-діагностичний центр на Подолі, м. Контрактова площа
  г. Киев, вул. Спаська, 39

  Лікувально-діагностичний центр
  Київ, вул. Жилянська, 72

  Дитячий медичний центр, м. Позняки
  Київ, проспект Петра Григоренка, 22/20

  Лікувально-діагностичний центр
  Київ, вулиця Княжий Затон, 9

  Стоматологія ADONIS, м. Осокорки
  Київ, Дніпровська набережна, 26-Г

  Пологовий будинок ADONIS (акушерський стаціонар)
  Бузова, вул. Садовського, 34-А

  Лікувально-діагностичний центр в Обухові
  Обухів, вул. Київська, 115-А

  Пологовий будинок ADONIS на лівому березі
  вул. Центральна, 6

  Филиалы


  м. Київ, проспект Петра Григоренка, 22/20
  Пн-пт з 10.00 до 17.00
  Позняки
  АDONIS на Жилянській
  м. Київ, вул. Жилянська, 72
  Пн-пт з 9.00 до 17.00, сб - з 9.00 до 15.00
  Вокзальна

  Додати коментар

  Вашу адресу email не буде опублікований.