Карієс часто розвивається навіть у самих маленьких дітей і не тільки на постійних зубах, але і на молочних. При цьому батьки сумніваються, чи потрібно його лікувати, адже молочні зуби все одно зміняться на постійні. Чому лікувати карієс на молочних зубах все ж потрібно, розповів дитячий стоматолог медичного центру ADONIS Микита Сергійович Голубенко.

Микита Сергійович, скажіть, чи завжди потрібно лікувати молочні зуби?

— Думка, що молочні зуби лікувати необов’язково, помилкова. Насправді від їх стану безпосередньо залежить здоров’я постійних зубів, в тому числі визначається, де, як і в якому стані вони будуть прорізатися.

Що буде, якщо молочні зуби не лікувати?

— Без своєчасного лікування карієс на молочних зубах може розвиватися сильніше і приводити до розвитку таких ускладнень, як пульпіт, пародонтит і інші. В результаті цього корінні зуби можуть прорізуватися в недозволених місцях і провокувати порушення прикусу. Також на нових корінних зубах відразу може з’явитися карієс.

По-друге, якщо молочні зуби хворі або випали завчасно, це може призводити навіть до порушення травлення і появи психологічних проблем, бо навіть в дитячому віці важливо, щоб посмішка виглядала красивою.

Скажіть, в якому віці у дітей відбувається зміна молочних зубів на корінні?

—Першими змінюються центральні різці. Це відбувається в 6-7 років. Приблизно в цьому ж віці змінюються і бічні різці. Різниця між їх зміною становить близько року. Ікла міняються у віці від 9 до 13 років, четверті зуби — у 8-10 років, а п’яті — в 10-12 років. Таким чином, молочні зуби зберігаються у дітей аж до підліткового віку.

Лечение молочных зубов

Як підготувати дитину до відвідування стоматолога й уникнути стресу? Часто батьки відмовляються від лікування молочних зубів, боячись, що це завдасть дитині психологічну травму.

— У наш час є багато способів, що дозволяють провести лікування зубів у дитини абсолютно безболісно і не допустити сліз і істерик. Спочатку лікар готує дитину психологічно. Розповідає йому, для чого потрібно лікувати зуби, і як все буде відбуватися. Потім стоматолог проводить знеболювання, лікування та пломбування зубів.

Як лікують молочні зуби?

— Молочні зуби анатомічно відрізняються від корінних зовсім незначно, тому і лікування проводиться за аналогічною методикою. Пріоритетним завданням при лікуванні молочних зубів є збереження їх до зміни. При цьому використовуються матеріали, які не перешкоджають розсмоктуванню коренів і природному випаданню зубів у визначений термін.

Коли потрібно привести дитину на першу консультацію стоматолога?

— Повний набір молочних зубів формується у дитини до 2-3 років. В цей час його бажано перший раз привести до дитячого стоматолога для планового огляду. Також з відвідуванням лікаря не можна затягувати, якщо на зубі з’являються цятки. У дітей карієс розвивається набагато швидше, ніж у дорослих, і всього за 2-3 місяці маленька точка може перерости в глибокий карієс.

Тут ви можете подивитися відеоверсію інтерв’ю Н.С. Голубенко «Чому потрібно лікувати молочні зуби?»

Телефонуйте нам:
Запишіться на прийом

  Чекаємо вас за адресами

  Медичний центр повного циклу
  вул. Академіка Шалімова , 90

  Лікувально-діагностичний центр, м. Лівобережна
  Київ, вул. Раїси Окіпної, 8-Б

  Лікувально-діагностичний центр ADONIS FAMILY, м. Осокорки
  Київ, Дніпровська набережна, 26-К

  Хірургічно-діагностичний центр на Подолі, м. Контрактова площа
  г. Киев, вул. Спаська, 39

  Лікувально-діагностичний центр
  Київ, вул. Жилянська, 72

  Дитячий медичний центр, м. Позняки
  Київ, проспект Петра Григоренка, 22/20

  Лікувально-діагностичний центр
  Київ, вулиця Княжий Затон, 9

  Стоматологія ADONIS, м. Осокорки
  Київ, Дніпровська набережна, 26-Г

  Пологовий будинок ADONIS (акушерський стаціонар)
  Бузова, вул. Садовського, 34-А

  Лікувально-діагностичний центр в Обухові
  Обухів, вул. Київська, 115-А

  Пологовий будинок ADONIS на лівому березі
  вул. Центральна, 6

  Филиалы


  м. Київ, вулиця Раїси Окіпної, 8Б, 5 хвилин від м. Лівобережна
  Пн-пт з 09:00 до 18:00
  Лівобережна
  м. Київ, вул. Дніпровська набережна, 26-Г
  Пн-пт 9:00-18:00
  Осокорки

  Додати коментар

  Вашу адресу email не буде опублікований.