Вредны ли памперсы мальчикам? ADONIS, Киев

Сьогодні важко уявити життя малюка і догляд за ним без одноразових підгузків. Цей винахід став справжньою знахідкою для батьків кінця XIX — початку ХХ століття.

З моменту їх появи виникло чимало домислів і міфів про те, чи шкідливі хлопчикові підгузки.

Практично всі молоді батьки чули суперечливі судження, хоча і не хотіли вірити їм. Адже без одноразових памперсів для новонароджених в наш час не обходиться жодна молода сім’я. Їх хвилює, чи можна беззастережно довіряти їм. І як відрізнити міфи від правди.

Багато фахівців досліджували цю тематику і з’ясовували, чи шкодять підгузки репродуктивному здоров’ю хлопчиків. Якщо так, то чому. Думки багатьох розділилися. Ми обговорюємо погляди противників і прихильників памперсів, а також дізнаємося, що про це думають фахівці ADONIS.

 

 

Чим же шкідливі памперси для дітей?

Противники припускають, що у хлопчиків в одноразових підгузках порушується процес сперматогенезу і що в майбутньому це може привести до чоловічого безпліддя.

Чи це правда?

 

Міф. Чи може памперс впливати на утворення сперматозоїдів в організмі хлопчика.

Відомо, що яєчка хлопчиків виведені в мошонку, де температура нижче загальної температури тіла. Це сприяє нормальному процесу сперматогенеза.

Фахівці педіатрії ADONIS переконані, що про сперматогенез у новонароджених говорити рано. Це судження поширюється на старших хлопчиків. Сперматозоїди починають вироблятися лише в період статевого дозрівання в 11-13 років.

У насіннєвих канальцях малюків до 6-7 років, як відомо, статеві клітини взагалі відсутні. Перші статеві гормони та сперматозоїди починають вироблятися лише близько 8 років. А до цього віку припущення, що у хлопчиків в памперсах порушується розвиток сперматозоїдів не може бути виправдане.

Висновок:

Одноразові підгузки не впливають на процес сперматогенезу, оскільки він ще не почався.

Вредны ли памперсы коже ребенка

 

Міф. Одноразовий підгузок перегріває яєчка.

Деякі дослідники стверджують, що в памперсах створюється тепле вологе середовище, яке сприяє перегріву в насінних канальцях яєчок.

Їхня думка ґрунтується на тому, що під памперсом температура мошонки підвищується до температури сечі й тіла, що призводить до перегріву «вмісту» яєчок. Чи так це?

Для утворення сперматозоїдів оптимальна температура становить 28-32° С. Якраз це і є температура яєчок.

Численні дослідження довели, що під якісним одноразовим підгузком температура мошонки може бути на градус-півтора вище, ніж в марлевих пелюшках. І це не критично.

Але температура мошонки зовсім не дорівнює температурі яєчок. Яєчка захищені 7 оболонками, що надійно уберігає їх від перегріву. Артерія яєчка, по якій надходить кров в мошонку, знаходиться в центрі великого венозного сплетіння. Це забезпечує прекрасні умови для тепловіддачі та служить свого роду термосом.

Сучасні технології роблять такі пелюшки, що «дихають». І якщо міняти їх досить часто, то мошонка рідко сягатиме некритичних 36 ° C.

Тож, якщо мошонка і нагріється, то яєчка – навряд чи. Звичайно, потрібно стежити, щоб памперси не були переповненими – тоді не виникатиме компресійного ефекту.

Висновок:

Більшість фахівців, переконані, що памперси можуть зігріти мошонку, але не яєчка і, відповідно не шкідливі для новонароджених дітей і конкретно хлопчиків.

 

Міф. Памперси шкідливі дітям, бо сприяють попрілостям і шкірним дерматитам

Шкіра новонароджених дуже чутлива і в 5 разів тонша, ніж у дорослих людей. Тому вона легко дратується від сечі, калу, підвищеної вологості, тертя, але ніяк не від сухого якісного підгузка.

Шкіра малюка в одноразових пелюшках схильна до різних подразнень так само часто, як і в багаторазових. Причому частіше це виникає з дівчатками. Ризик захворювання дерматитами підвищується при постійному перебуванні в неякісних підгузках, які не пропускають повітря, промокають, або неправильно використовуються.

Батьки повинні враховувати, що, наприклад, піврічна дитина мочиться до 20 разів на добу. Тому міняти памперс рекомендується кожні 2-3 години або після кожного акту дефекації. Не знімати та не міняти малюкові памперс по 6 годин, звичайно, неприпустимо. Навіть якщо він і не виглядає сильно переповненим.

Тим більше, що у виділеннях містяться токсичні хімічні елементи, які впливають на ніжну шкіру дитини й можуть стати причиною появи шкірного дерматиту (запалення шкіри).

Технології виробництва підгузків з кожним роком удосконалюються. Тому сучасні памперси добре пропускають повітря, не викликають алергію і не створюють парникового ефекту. Рідина, потрапляючи на памперс, перетворюється в гель, і підгузок залишається сухим. Більше того вони навіть, «повідомляють», коли переповнені.

Висновок:

Сухі підгузки хорошої якості не шкодять шкірі дитини. Причиною дерматитів може бути лише невчасна їх зміна або погана якість памперса.

 

Ми розглянули ті міфи, які пов’язані з репродуктивним здоров’ям хлопчиків.

Існують і інші спірні судження, наприклад, про те, що памперси шкідливі, тому що не дозволяють дитині «потоваришувати» з горщиком. Звичайно, памперси незамінні вночі або на прогулянках, але не варто носити їх всі 24 години на добу.

Бажано періодично давати малюкові гуляти без підгузка, наприклад, після підмивання. А після годування діток трохи старше можна висаджувати на горщик. Тоді «знайомство» з ним і вміння проситися не змусять себе довго чекати. Спостереження доводять, що діти, які виросли в одноразових підгузках, в середньому, звикають до горщика лише на пару місяців пізніше.

І вже зовсім безпідставні міфи про те, що памперси можуть стати причиною кривизни ніг. Навпаки, правильною позицією тазостегнового суглоба є злегка розведені ніжки, як це буває в памперсах. І більш того, це корисно при дисплазії.

Так що ми переконані, що одноразовий підгузок хорошого виробника і правильне його використання не зашкодить здоров’ю дитини. Противники памперсів праві тільки тоді, коли стверджують, що все добре в міру, і не варто хлопчикові постійно бути в памперсі.

 

Автор:

Дитячий хірург-уролог вищої категорії Латишов Костянтин Володимирович

 

Запишіться на прийом

  Чекаємо вас за адресами

  Медичний центр повного циклу
  вул. Академіка Шалімова , 90

  Лікувально-діагностичний центр, м. Лівобережна
  Київ, вул. Раїси Окіпної, 8-Б

  Лікувально-діагностичний центр ADONIS FAMILY, м. Осокорки
  Київ, Дніпровська набережна, 26-К

  Хірургічно-діагностичний центр на Подолі, м. Контрактова площа
  г. Киев, вул. Спаська, 39

  Лікувально-діагностичний центр
  Київ, вул. Жилянська, 72

  Дитячий медичний центр, м. Позняки
  Київ, проспект Петра Григоренка, 22/20

  Лікувально-діагностичний центр
  Київ, вулиця Княжий Затон, 9

  Стоматологія ADONIS, м. Осокорки
  Київ, Дніпровська набережна, 26-Г

  Пологовий будинок ADONIS (акушерський стаціонар)
  Бузова, вул. Садовського, 34-А

  Лікувально-діагностичний центр в Обухові
  Обухів, вул. Київська, 115-А

  Пологовий будинок ADONIS на лівому березі
  вул. Центральна, 6

  Додати коментар

  Вашу адресу email не буде опублікований.