Лечение аденомы простаты в Киеве ADONIS

 

Що таке аденома простати та коли вона виникає

Аденома простати або доброякісна гіперплазія передміхурової залози – це пухлина, яка росте з тканини передміхурової залози і порушує роботу сечовидільної системи. Дане захворювання є найпоширенішим урологічним захворюванням у чоловіків зрілої вікової групи.

Згідно зі статистикою більше половини чоловіків після 40-50 років і старше звертаються до уролога через розвиток аденоми простати.

Наприклад, в США 40% чоловіків від 50 до 60 років мають проблеми з цим захворюванням. Також у 15-20% чоловіків відзначається збільшення простати або її атрофія. Після 65 років частота недуги зростає до 90%. Через таку поширеності захворювання серед літніх чоловіків фахівці почали називати аденому простати «чоловічим клімаксом».

Основними симптомами аденоми передміхурової залози є порушення сечовипускання і часті позиви відвідати туалет, дискомфорт і біль в області паху та низу живота. Все це призводить до зниження якості життя, змушує чоловіка часто вставати по ночах і відчувати себе некомфортно.

Уникнути прогресування захворювання і прояви всіх його симптомів можна завдяки своєчасній діагностиці та лікуванню аденоми простати.

На ранніх стадіях захворювання пацієнтам показана медикаментозна терапія, тоді як на більш пізніх етапах лікування застосовують тільки хірургічні методи.

 

Причини розвитку аденоми простати

Навколо причин виникнення аденоми простати у чоловіків до сьогоднішнього дня існує багато суперечок. Розвиток захворювання пов’язують з віковими змінами в організмі чоловіка. Після 40-50 років кількість вироблюваного організмом тестостерону знижується, а естрогену, навпаки, збільшується.

Тестостерон вважається чоловічим гормоном, а естроген – жіночим.

Порушення балансу цих гомонів у чоловічому організмі призводить до дисфункції клітин передміхурової залози. У результаті вони починають безконтрольно ділитися, за рахунок чого і з’являється пухлина передміхурової залози або доброякісна гіперплазія простати. Клітини органу збільшуються в обсязі і здавлюють сусідні сечовивідні органи (сечовий міхур, сечівник), а також пряму кишку.
До причин аденоми простати, в тому числі відноситься підвищення в крові простатспецифічного антигену (ПСА), речовини, яку виробляють клітини передміхурової залози.

Факторами ризику аденоми простати вважається вік, нестача цинку в організмі і дисбаланс андрогенів (статевих гормонів) в організмі.

Раніше припускали, що причиною збільшення простати, розвитку простатиту, аденоми і раку передміхурової залози можуть бути запальні та інфекційні захворювання, куріння і вживання алкоголю, сидячий спосіб життя, переохолодження та інші подібні фактори.

У клінічних дослідженнях дані теорії не підтвердилися. При цьому наголошується взаємозв’язок між аденомою і простатитом, який може провокувати її розвиток.

 

Симптоми захворювання

Симптоми аденоми простати схожі з симптомами урологічних захворювань. Часто саме тому чоловіки не поспішають звертатися до лікаря, вважаючи симптоми тимчасовою проблемою. Однак без лікування аденома прогресує, а симптоми посилюються.

Основні симптоми розвитку аденоми простати:

 • Часті позиви до сечовипускання, нічні підйоми
 • Почуття переповнення сечового міхура
 • Почуття, що не вдається повністю спорожнити сечовий міхур
 • Слабкий струмінь сечі, що переривається
 • Дискомфорт в області паху, прямої кишки
 • Затримка сечі і можливість її виведення тільки через катетер.

 

Будь-які симптоми порушення сечовипускання є приводом звернутися до уролога і пройти діагностику здоров’я простати. Найчастіше причиною переривчастого сечовипускання у чоловіків старшого віку та частих позивів в туалет є саме аденома простати.

Однак ці симптоми можуть викликати й інші захворювання. Встановити правильний діагноз можна тільки після комплексної діагностики.

 

Види і стадії аденоми простати

З огляду на розмір аденоми і клінічні симптоми, фахівці класифікують типи і стадії запалення аденоми простати.

Передміхурова залоза росте, в середньому, до 22-25 років. Потім у віці 40+ її зростання відновлюється через генетично зумовлений процес старіння організму. Нормальні обсяги органу здорового чоловіка до 25 см3, а вага – до 20 г.

Виходячи з розмірів, гіперплазія аденоми простати буває:

 • мала (до 25 см3);
 • середня (до 80 см3);
 • велика (80-250 см3);
 • величезна (більше 250 см3).

 

Що стосується можливості сечового міхура скорочуватися, фахівці класифікують 3 стадії доброякісної пухлини передміхурової залози:

Компенсована стадія. При компенсованій стадії сечовий міхур спустошується повністю, але виникає затримка початку сечовипускання. Сам процес не створює дискомфорту, але вимагає певної напруги. Тривалість такого етапу до 4 років.
Субкомпенсована стадія. Відтік сечі стає більш складним, сечовий міхур повністю не спустошується і виникає почуття переповненості. Внаслідок застою відбувається запалення сечовивідних органів, мимовільне сечовипускання. На цьому етапі розвитку захворювання чоловік відчуває болючі відчуття в передміхуровій залозі, загальне нездужання, можливе підвищення температури , присутність крові та згустків у сечі.
Декомпенсована стадія. Сеча стає червонуватого відтінку, виділяється лише краплями і можливе мимовільне сечовипускання. Сечовий міхур сильно розтягується, з’являється запах сечі з рота, й виникає парадоксальна ішурія (неможливість спорожнення сечового міхура).

 

Можливі ускладнення аденоми простати

Якщо залишити проблеми, що виникли в результаті збільшення аденоми простати, без уваги, стан людини сильно погіршується. Застій сечі призводить до інтоксикації організму, провокує утворення каменів в сечовому міхурі і нирках. Виникає біль, яка віддає в головку статевого члена.

Вона посилюється при ході та в положенні стоячи. У лежачому положенні больові відчуття знижуються.

Також можуть виникати різні інфекційні захворювання: хронічний простатит передміхурової залози, уретрит, пієлонефрит та інші.

При відсутності лікування аденоми простати розвивається ниркова недостатність, запори, блювання, втрата ваги і анемія.

Часто хворі, в результаті хронічної затримки сечі, скаржаться на відсутність сну і часті, іноді марні, нічні спроби випорожнитися.

Буває, що сечовід пережимається повністю і викликає гострі болі внизу живота. Причому повна затримка сечі можлива навіть на початковій стадії. У цьому випадку потрібна пункція і термінова операція.

 

Діагностика аденоми передміхурової залози

У нашому медичному центрі є всі умови для якісної діагностики гіперплазії аденоми.

Лікування аденоми передміхурової залози

 

Для діагностики аденоми простати лікар-уролог:

 • Вивчає історію хвороби, збирає медичний анамнез, аналізуючи при цьому тривалість захворювання і скарги пацієнта. На консультації проводиться взяття мазків з уретри.
 • Щоб оцінити стан пацієнта, лікар проводить опитування згідно з анкетою, що включає 7 пунктів. Відповіді підраховуються в балах, які і визначають клінічну картину за шкалою I-PSS. Це важливий етап дослідження, який часто визначає тактику подальшого лікування.
 • Проводить пальпацію простати через пряму кишку, визначаючи щільність, розмір і напрямок збільшення аденоми.
 • Пропонує пацієнту заповнити анкету мочеиспусканий.
 • Призначає лабораторні аналізи: ОАК, ОАМ, біохімія крові з визначенням наявності сечовини і креатиніну, аналіз крові на ПСА (простатспецифічний антиген).
 • Якщо показано хірургічне лікування та виникла потреба визначитися з методом, проводять трансректальне УЗД передміхурової залози.
 • Щоб визначити швидкість відтоку сечі, призначають уродинамічне обстеження, яке включає в себе урофлоуметрію, цістометрію й вимір внутрішньоуретрального тиску. За допомогою урофлоуметріі оцінюють потік і обсяг сечі. Це безболісна та проста процедура вимагає підготовки. В ході процедури пацієнт не рухаючись спускає сечу в спеціальну воронку, а лікар стежить за функціональними особливостями сечовипускання на екрані монітора. Цистометрія визначає тиск всередині міхура і ззовні.
 • При деякому протіканні захворювання може знадобитися рентгенографія органів сечостатевої системи, а в інших випадках – КТ (комп’ютерна томографія).
 • В діагностиці аденоми простати використовують ендоскопічні методи: уретроскопію і цистоскопію.
 • До сучасних діагностичних методів, що допомагають виключити злоякісну пухлину, відноситься біопсія тканини простати.

 

 

Методи лікування аденоми простати

Оскільки захворювання зустрічається дуже часто, фахівці пропонують багато методик лікування гіперплазії передміхурової залози: медикаментозні, оперативні, малоінвазивні та інші.

Залежно від результатів обстеження і відображень симптоматики за шкалою I-PSS, лікар розписує схему лікування аденоми простати. На стадії компенсації, якщо сума балів від 9 до 18, уролог призначає курс лікувальної терапії.

Також консервативне лікування рекомендовано тим, кому оперативне лікування протипоказано. Це пацієнти з декопенсованими хворобами серцево-судинної, дихальної системи, з порушенням згортання крові і гострими інфекційними захворюваннями.

На декомпенсированной стадії гіперплазії аденоми, з сумарними балами 18 і більше, потрібне оперативне лікування.

 

Медикаментозна терапія

Одним з найбільш поширених і доступних методів є медикаментозний. Наші урологи застосовують добре вивчені в усьому світі ефективні препарати, які впливають на функції передміхурової залози та допомагають позбутися порушень сечовипускання.

Також консервативне лікування спрямоване на зменшення гіперплазії передміхурової залози, зниження больових відчуттів і інших симптомів.

Буває двох типів:

 • І тип. Для зняття м’язового тонусу передміхурової залози і шийки сечового міхура призначають такі альфа-адреноблокатори, як доксазозин, теразозин, тамсулозин. За рахунок зниження тиску на сечовий канал, вони полегшують відтік сечі по уретрі.
 • ІІ тип. Для перешкоди переходу тестостерону в дигідротестостерон застосовують блокатори 5-альфа-редуктази. До них відносяться финастерид, дутастерид. Вони зменшують обсяг передміхурової залози, тим самим знижуючи тиск на канал.

Медикаментозна терапія включає також застосування антибіотиків. Їх призначають для лікування можливих інфекційних захворювань. Після них, як правило, рекомендуються пробіотики.

 

Хірургічне лікування аденоми простати

Якщо консервативне лікування не принесло очікуваного результату або ж присутня запущена форма захворювання, що спричинила ускладнення, то необхідно проведення оперативного втручання.

Матеріальна база нашого центру дозволяє проводити різні хірургічні процедури, в тому числі малотравматичні і безболісні. На різних філіях клініки є добре обладнані хірургічні відділення з лапароскопічної, ендоскопічної апаратурою. Лікарі-урологи надають планову та ургентну допомогу.

Також працює цілодобовий стаціонар зі зручними палатами і системою «все включено». Пацієнти стаціонару після проведеного оперативного втручання знаходяться під постійним наглядом медичного персоналу.

 

Операції при аденомі простати:

 1. Аденомектомія. Повне видалення передміхурової залози. Виконується лапароскопічним і відкритим методом. Застосовується в складних випадках з розміром аденоми більше 40 г і наявними ускладненнями. Розріз робиться в стінці сечового міхура. Метод є травматичним і рідко вживаним.
 2. Трансуретральна резекція аденоми простати. Один з найбільш поширених хірургічних методів, що застосовуються в урологічному відділенні ADONIS. Це малоінвазивне втручання проводиться за допомогою петлевого електрода і електричного струму високої частоти. Резектоскоп проникає в уретру і за допомогою петлі видаляє зайву тканину аденоми. Даний метод практично не має рецидивів. Пацієнт протягом доби дотримується постільного режиму, а через пару днів виписується зі стаціонару. Два тижні йому показана дієта і рясне пиття.
 3. Цистостомія. У складних, запущених випадках, якщо не існує альтернативних шляхів вирішення проблеми, але треба терміново забезпечити відтік сечі, встановлюють дренажну трубку. Це паліативна допомога, яка застосовується в неоперабельних випадках.
 4. Емболізація артерій передміхурової залози. Новітня мініінвазивна методика лікування аденоми. Вона полягає в емболізації або закупорці судин, що живлять простату. При цьому встановлюється мікрокатетер, через який подається препарат, що блокує артерії. Це дуже ефективна процедура, яка проводиться під місцевою анестезією, але вимагає особливої ​​кваліфікації і навичок ендоваскулярного хірурга, а також спеціальної ангіографічної установки.

 

Контроль захворювань простати

Гіперплазія передміхурової залози часто протікає безсимптомно, тому є великий ризик розвитку ускладненого захворювання, яке важко піддається лікуванню. Щоб уникнути подібних проблем зі здоров’ям, усім чоловікам, починаючи з 25-30-річного віку, рекомендується кожні півроку проходити обстеження в уролога-андролога.

Лікування аденоми передміхурової залози

Сучасні методи лікування, новітнє обладнання від європейського виробника, а також команда досвідчених лікарів з багаторічним практичним досвідом забезпечать якісну діагностику і ефективне лікування.

 

Профілактика гіперплазії передміхурової залози

На гормональний баланс зрілих чоловіків впливає співвідношення вільного тестостерону і його зміненої форми «дегідротестостерона». Він і провокує збільшення простати. Без використання лікарських препаратів впливати на гормональний баланс практично неможливо.

Тому, щоб зберегти здоров’я передміхурової залози на довгі роки, урологи рекомендують хоча б раз на рік консультуватися у фахівця.

Крім того, доведено зв’язок між простатитом і запаленням аденоми простати. У зв’язку з цим важливо жити регулярним статевим життям і вести рухливий здоровий спосіб життя –  це позитивно впливає на здоров’я простати і чоловіче здоров’я в цілому.

 

Переваги урологічного відділення ADONIS

Приватна клініка ADONIS надає повний спектр допомоги урологічним пацієнтам з аденомою простати від дзвінка і до повного одужання.

Переваги лікування доброякісної гіперплазії передміхурової залози в ADONIS:

 • якісне обслуговування;
 • сучасне діагностичне обладнання;
 • точні результати лабораторних аналізів день в день;
 • лікарі, які володіють усіма сучасними методиками лікування;
 • сучасна хірургія одного дня без болю і великих рубців;
 • постійний зв’язок з лікарем;
 • стаціонарне лікування;
 • зручне розташування філій;
 • комфортні умови прийому пацієнтів;
 • зручна запис на прийом;
 • доступні ціни та гнучка система знижок.

 

Детальніше ЦІНИ на наші послуги можна подивитися в розділі «Вартість послуг».

Не відкладайте візит на невизначене завтра. Записуйтеся на прийом до фахівця через онлайн-заявку або зв’язуйтеся за телефонами з операторами колл-центру.

Своєчасне обстеження допоможе зберегти і продовжити чоловіче здоров’я.

Запишіться на прийом

  Чекаємо вас за адресами

  Медичний центр повного циклу
  вул. Академіка Шалімова , 90

  Пологовий будинок ADONIS на Софіївський Борщагівці
  вул. Академіка Шалімова , 90

  Лікувально-діагностичний центр, м. Лівобережна
  Київ, вул. Раїси Окіпної, 8-Б

  Лікувально-діагностичний центр ADONIS FAMILY, м. Осокорки
  Київ, Дніпровська набережна, 26-К

  Хірургічно-діагностичний центр на Подолі, м. Контрактова площа
  г. Киев, вул. Спаська, 39

  Лікувально-діагностичний центр
  Київ, вул. Жилянська, 72

  Дитячий медичний центр, м. Позняки
  Київ, проспект Петра Григоренка, 22/20

  Лікувально-діагностичний центр
  Київ, вулиця Княжий Затон, 9

  Стоматологія ADONIS, м. Осокорки
  Київ, Дніпровська набережна, 26-Г

  Лікувально-діагностичний центр в Обухові
  Обухів, вул. Київська, 115-А

  Лікувально-діагностичний центр у Бучі
  Буча, вул. Нове шосе, 52

  Лікарі


  Врач-уролог ADONIS Хуртак Сергей Сергеевич, Киев
  Лікар-уролог, андролог, УЗД спеціаліст
  Уролог ADONIS Кушнир Олег Васильевич, Киев
  Лікар-уролог, хірург, фахівець УЗД
  Врач-эмбриолог ADONIS Тарасенко Александр , Киев.
  Фельдшер з медицини невідкладних станів
  Врач по неотложным состояниям Ващенко Михайло Володимирович, Киев
  Лікар з медицини невідкладних станів
  Анализы в ADONIS
  Фельдшер медицини невідкладних станів вищої категорії
  Анализы в ADONIS
  Фельдшер медицини невідкладних станів
  Врач ADONIS, Киев
  Лікар з медицини невідкладних станів, сімейний лікар
  Снищук Любовь Степановна
  Лікар медицини невідкладних станів, сімейний лікар
  Врач ADONIS, Киев
  Фельдшер з медицини невідкладних станів
  Врач ADONIS, Киев
  Лікар медицини невідкладних станів
  Врач ADONIS, Киев
  Лікар з медицини невідкладних станів, вищої кваліфікаційної категорії
  Лікар-уролог-хірург першої категорії
  Лікар-уролог першої категорії
  Лікар-уролог першої категорії, андролог
  Врач-уролог-андрологADONIS Думенко Оксана Николаевна, Буча
  Лікар уролог-андролог першої категорії, сексолог першої категорії

  Філії


  Дніпровська набережна, 26-К
  Пн-пт 9:00-18:00; сб 9:00-14:00
  Осокорки
  АDONIS на Жилянській
  м. Київ, вул. Жилянська, 72
  Пн-пт з 9.00 до 18.00, сб - з 9.00 до 15.00
  Вокзальна
  м. Київ, вулиця Спаська, 39
  Пн-нд 8:00-19:00; стаціонар – цілодобово
  Контрактова площа
  м. Київ, вул. Княжий Затон, 9
  Пн-сб з 8:00 до 13:00
  Позняки
  Частная клиника в Буче
  Буча, вул. Нове шосе, 52.
  Пн-пт з 8:00 до 18::00, сб з 9:00 до 15:00

  Додати коментар

  Вашу адресу email не буде опублікований.