Лечение мужского бесплодия в ADONIS, Киев

Згідно зі статистикою, на чоловічий фактор безпліддя припадає близько 40% всіх звернень подружніх пар. Причин чоловічого безпліддя в урбанізованому світі задосить. Це і постійні стреси, нездоровий спосіб життя, шкідливі звички. Як наслідок — погіршення якості сперми й чоловічого репродуктивного здоров’я в цілому.

За статистикою, понад 43% статевозрілих чоловіків страждають різними формами порушення фертильності. Тому, лікування чоловічого безпліддя — одна з найчастіших завдань сучасних урологів.

Існує первинне та вторинне безпліддя у чоловіків. При первинному безплідді чоловік спочатку не здатний зачати дитину. Вторинне безпліддя може виникнути у тих, у кого раніше зачаття було можливим, але внаслідок придбаних патологій або захворювань більше не настає.

Труднощі із зачаттям найчастіше обумовлені порушеннями фертильності. Вони знаходять своє вираження в поганій якості сперми, точніше, в кількості, якості та активності сперматозоїдів. А причин їх неповноцінності або зниженого просування налічується близько десяти.

 

Які причини безпліддя у чоловіків?

 

Існує чимало причин чоловічого безпліддя. Та не всі вони легко піддаються лікуванню. Іноді чоловіче безпліддя проявляється через сукупність різних причин і супутніх чинників. Ними можуть бути імунологічні або генетичні хромосомні порушення, інфекційні захворювання, що передаються статевим шляхом.

Спровокувати безпліддя можуть такі інфекції: хламідіоз, паротит, герпес, трихомоніаз, а також інші інфекції (свинка, грип, сифіліс).

 

Основні причини чоловічого безпліддя

1. Варикоцеле

Варикоцеле — це розширення вен (варикоз) сім’яного канатика та на поверхні яєчка. Застій венозної крові провокує підвищення температури в яєчку, що призводить до зниження фертильності, тобто до погіршення здатності запліднювати жіночі статеві клітини.

Захворювання часте у чоловіків усіх вікових груп, особливо підліткового віку. Серед чоловічого населення з безпліддям варикоцеле зустрічається у 40%. Причини можуть бути в спадковості, підвищених фізичних навантаженнях або в захворюваннях, що викликають черевний тиск. При варикоцеле спостерігаються такі симптоми: біль, що тягне в паховій зоні, яєчках, мошонці. Особливо під час фізичних навантажень. Така патологія частіше лікується хірургічним шляхом.

2. Захворювання яєчок

Безпліддя у чоловіків може бути викликано патологічними змінами в яєчку, що призводять до зниження продукції, а часом й до повної відсутності сперматозоїдів (азооспермії). Причинами таких явищ можуть бути як вроджені аномалії, так і потрапляння інфекції, перенесена свинка (паротит).

3. Порушена прохідність сім’явивідного каналу

В результаті непрохідності каналу різко знижується кількість сперматозоїдів в еякуляті або вони відсутні. Серед причин цього захворювання — інфекції, що передаються статевим шляхом, перенесені оперативні втручання, травми та ін.

4. Наявність антиспермальних тіл

Дане явище виникає після перенесених травм і операцій, коли імунна система чоловіка перестає сприймати сперматозоїди як «рідні» клітини організму.

В організмі чоловіка або жінки на контакт зі спермою починають вироблятися антитіла, що руйнують сперматозоїди. Причиною цього можуть бути пошкодження яєчка, варикоцеле, бактеріальні або вірусні інфекції та інші захворювання.

Для визначення антитіл в медичному центрі ADONIS застосовують метод ІФА.

5. Хронічні захворювання

В результаті таких захворювань як простатит, уретрит, орхіт (запалення яєчка), епідидиміт виникають запальні елементи і процеси в порожнині яєчок, в уретрі, передміхуровій залозі. Це призводить до зниженого сперматогенезу.

6. Порушення в гормональній системі

Гормональні порушення викликають гіпоплазію яєчок (тобто зменшення яєчок в розмірах й структурі), зниження рівня чоловічого гормону тестостерону в крові, а також повна відсутність сперматозоїдів в еякуляті.

Гормонів в організмі чоловіка безліч і можливих причин дисбалансу теж. Причиною гормональні збої бувають такі захворювання: цукровий діабет, гіпотиреоз, тиреотоксикоз, гіпофіз, серцево-судинні хвороби та інші. До гормональних порушень також можуть привести проблеми з сечовипусканням, що буває при аденомі простати.

Симптоми при гормональному дисбалансі: підвищена стомлюваність, нездужання, зниження статевої та фізичної активності, набір ваги, особливо в області живота, або різке її зниження, набухання молочних залоз, напади дратівливості, агресії, зниження ерекції.

7. Вроджені захворювання

Чоловіче безпліддя можливо в результаті вроджених патологій сечостатевої системи. Серед них недорозвинення статевих органів і їх відсутність, крипторхізм (неопущення яєчок з черевної порожнини в мошонку), перекрути яєчка, гіпоспадія (сечовипускальний канал неправильно розташовується). Останнє призводить до неможливості потрапляння сперми у піхву. Лікування чоловічого безпліддя у цьому випадку найчастіше передбачає хірургічне втручання.

8. Порушення еякуляції

Сім’явипорскування відбувається або раніше, ніж це необхідно для зачаття, або пізніше. У центрі лікування безпліддя ADONIS FAMILY мають великий досвід в лікуванні різних форм вторинного і первинного порушення еякуляції.

Лікування чоловічого безпліддя

Ознаки чоловічого безпліддя

 

Основною ознакою чоловічого безпліддя вважається стан, при якому чоловік не може запліднити яйцеклітину протягом року незахищених регулярних сексуальних відносин.

Явно виражених ознак чоловічого безпліддя немає. Про нього можуть свідчити лише непрямі симптоми, наприклад, можуть виникнути проблеми з ерекцією, вугрі, або збільшення молочних залоз. Причина, швидше за все, в гормональних порушеннях. У таких випадках чоловікові слід звертати увагу на потенцію, можливі дискомфортні відчуття в статевих органах, а також на кількість сперми, що виділяється під час акту.

І якщо який-небудь з цих ознак його турбує, то варто шукати хорошого фахівця: репродуктолога андролога, уролога або сексолога.

 

Види безпліддя у чоловіків:

 • Секреторна безплідність — причина безпліддя в порушеннях функції яєчок.
 • Імунне безпліддя — процес, при якому організм чоловіка починає виробляти антитіла для знищення сперматозоїдів. Або ж жіночий організм не сприймає сперму партнера.
 • Екскреторна інфертильність — порушується прохідність сперматозоїдів в сім’явивідних шляхах.
 • Поєднана інфертильність — поєднується кілька факторів, що заважають зачаття, наприклад, гормональні збої та порушення прохідності.
 • Відносне безпліддя — безпліддя без видимих ​​причин. Причини можуть носити психогенний або генетичний характер.

 

Методи діагностики чоловічого безпліддя

 

Знайомство подружжя з доктором дуже важливо. У клініці ADONIS FAMILY перша консультація лікаря-репродуктолога безкоштовна.

На консультації лікар встановлює з парою довірчі відносини. Він уважно спілкується з подружжям і докладно аналізує аналізи, які могли бути раніше проведені. В ході спілкування фахівець визначає тривалість ненастання вагітності, наявність системних або запальних захворювань і перенесених операцій.

В процесі збору медичного анамнезу доктор з’ясовує можливу причину безпліддя. Для точного визначення діагнозу він призначає лабораторні та інструментальні обстеження.

У клініці ADONIS для перевірки репродуктивного здоров’я чоловіка і жінки існують всі умови.

 

Обстеження чоловіків на безпліддя складається з:

 • Консультації уролога / андролога з оглядом передміхурової залози й консультації за результатами проведених досліджень.
 • УЗД нирок, сечового міхура, простати.
 • Лабораторних досліджень: двухстаканний аналіз сечі, мікроскопія урогенітальних виділень і секрету простати, аналіз крові, мазка, спермограма, MAR-тест і інші.

 

У більшості випадків (95% випадків) чоловіче безпліддя пов’язане з поганою якістю сперми. Тому спермограма вважається основним методом визначення причини чоловічого безпліддя. Аналіз кількості, якості й рухливості сперматозоїдів дозволяє визначити патологію і провести необхідне лікування.

Якщо даних обстежень виявилося замало, та лікар не зміг визначити справжню причину, можуть знадобитися додаткові дослідження, наприклад, доплерометрія.

Лікування чоловічого безпліддя

Лікування чоловічого безпліддя в ADONIS у Києві

 

Лікування чоловічого безпліддя визначається причинами його виникнення.

Якщо виявлені запальні захворювання в репродуктивній сфері, то уролог розписує терапевтичну схему. Якщо мова йде про гормональні порушення, то часто застосовується гормональна терапія, іноді вдаються до фізіотерапії.

Для усунення таких захворювань як варикоцеле, гідроцеле, застосовують малоінвазивні методи абдомінальної хірургії.  Для лікування азооспермії проводять біопсію органів мошонки з гістологічним дослідженням. У разі вроджених патологій роблять хірургічну корекцію.

У більшості випадків через якийсь час після проведеного лікування настає природне зачаття.

Якщо ж позитивна динаміка відсутня, то наші лікарі пропонують скористатися методами допоміжних репродуктивних технологій (ДРТ).

Медичний центр ADONIS FAMILY в м.Києві має власне відділення допоміжних репродуктивних технологій повного циклу.

 

Найбільш ефективні способи лікування безпліддя:

 • Програми ЕКЗ (екстракорпорального запліднення)
 • Внутрішньоматкова інсемінація
 • ЕКЗ ICSI (інтрацитоплазматична ін’єкція сперматозоїда)

 

Не затягуйте з лікуванням, і вам обов’язково допоможуть.

 

Фактори, що впливають на безпліддя у чоловіків

 

Серед найбільш поширених чинників, які негативно впливають на нормальну здатність до запліднення функцію чоловіків, виділяють:

 • Прийом наркотичних речовин і алкоголізм — негативно позначається на якості сперми прийом таких речовин як кокаїн, марихуана, аспірин, колхіцин, всілякі антидепресанти та ін.
 • Куріння, хронічний недосип, малорухливий спосіб життя.
 • Негативний вплив навколишнього середовища — погана екологія.
 • Часті стреси — призводять до передчасної або запізнілою еякуляції та імпотенції.

 

Профілактика чоловічого безпліддя

 

Для попередження безпліддя хлопчикам і чоловікам бажано щорічно проходити профілактичні огляди. Вчасно виявлені запальні та інфекційні захворювання завжди легше піддаються лікуванню.

Істотно підвищують шанси на зачаття здоровий спосіб життя, регулярне сексуальне життя. Также важливо виключити шкідливі звички.

 

Чому потрібно звернутися до клініки ADONIS

 • Багаторічний досвід лікування чоловічого та жіночого безпліддя — понад 20 років.
 • Клініка повного циклу — кожний пацієнт може пройти в клініці всі етапи діагностики та лікування.
 • Найкраще співвідношення ціни та якості — пропонуємо пацієнтам якісні медичні послуги без черг та довгих очікувань.
 • Індивідуальний план лікування — для кожної пари ми розробляємо той курс лікування безпліддя, який буде найбільш ефективним.
 • Персональний лікар-репродуктолог — закріплюється за кожною парою для оптимально швидкого вирішення всіх організаційних і медичних питань в клініці до пологів.
 • Провідні фахівці Києва у сфері чоловічого й жіночого здоров’я — з багаторічним досвідом роботи проводять консультації з колегами з провідних європейських центрів.
 • Сучасні ембріолабораторія та операційна — для проведення всіх необхідних процедур належної якості.
 • Ефективне лікування чоловічого безпліддя в ADONIS: наші експерти знають, як допомогти.

 

Ефективне лікування чоловічого безпліддя в ADONIS: наші експерти знають, як допомогти.

Записуйтесь на прийом:

 

0 800 707 707

 

Запишіться на прийом

  Чекаємо вас за адресами

  Медичний центр повного циклу
  вул. Академіка Шалімова , 90

  Пологовий будинок ADONIS на Софіївський Борщагівці
  вул. Академіка Шалімова , 90

  Лікувально-діагностичний центр, м. Лівобережна
  Київ, вул. Раїси Окіпної, 8-Б

  Лікувально-діагностичний центр ADONIS FAMILY, м. Осокорки
  Київ, Дніпровська набережна, 26-К

  Хірургічно-діагностичний центр на Подолі, м. Контрактова площа
  г. Киев, вул. Спаська, 39

  Лікувально-діагностичний центр
  Київ, вул. Жилянська, 72

  Дитячий медичний центр, м. Позняки
  Київ, проспект Петра Григоренка, 22/20

  Лікувально-діагностичний центр
  Київ, вулиця Княжий Затон, 9

  Стоматологія ADONIS, м. Осокорки
  Київ, Дніпровська набережна, 26-Г

  Лікувально-діагностичний центр в Обухові
  Обухів, вул. Київська, 115-А

  Лікувально-діагностичний центр у Бучі
  Буча, вул. Нове шосе, 52

  Лікарі


  Врач-уролог ADONIS Хуртак Сергей Сергеевич, Киев
  Лікар-уролог, андролог, УЗД спеціаліст
  Клинический эмбриолог ADONIS Косенко Алексей, Киев
  Сертифікований ESHRE ембріолог
  Уролог ADONIS Кушнир Олег Васильевич, Киев
  Лікар-уролог, хірург, фахівець УЗД
  Лікар-уролог-хірург першої категорії
  Лікар-уролог першої категорії

  Часті питання


  Філії


  Дніпровська набережна, 26-К
  Пн-пт 9:00-18:00; сб 9:00-14:00
  Осокорки