Лапароскопічна холецистектомія — це малоінвазивний метод видалення жовчного міхура. Він застосовується при жовчнокам’яній хворобі, вираженої наявністю каменів у жовчному міхурі та жовчних протоках. Патологічно змінений орган не може виконувати свою функцію, а є осередком інфекції, порушує роботу жовчної системи та підшлункової залози. Крім того, він часто провокує серйозні больові відчуття у пацієнта. Згідно з медичними даними після проведення холецистектомії у 90-95% хворих повністю зникали наявні симптоми, при цьому організм швидко адаптується до змін жовчної та травної систем.

Лапароскопія жовчного міхура — затребувана сьогодні операція, яка вимагає відповідного обладнання і спеціальної підготовки. Лікарі ADONIS мають великий досвід в проведенні таких органозберігаючих малотравматичних втручань. Це забезпечує мінімальну крововтрату, знижує больовий синдром і скорочує період відновлення. Лапароскопічну холецистектомію в Києві проводять через кілька невеликих проколів в черевній порожнині. Завдяки високій точності проведення таких операцій дозволяють виписати пацієнта з хірургічного відділення максимум на 3 добу.

 

Симптоми захворювань жовчного міхура

 

Багато захворювань жовчного міхура, включаючи жовчнокам’яну хворобу, можуть тривалий час розвиватися безсимптомно. Якщо пацієнт не проходить профілактичні обстеження, дізнатися про виникнення захворювання він може вже при розвитку ускладнень. Це значно ускладнює процес видалення жовчного міхура і збільшує ціну на дану послугу.

 

При виникненні таких симптомів потрібно терміново звернутися за медичною допомогою:

 • Біль ниючого, ріжучого характеру в зоні правого підребер’я
 • Біль з іррадіацією в праву лопатку, праве плече, шию
 • Посилення болю на тлі прийому жирної, копченої їжі
 • Підвищена температура тіла
 • Здуття живота
 • Металевий або гіркий присмак у роті
 • Нудота блювота.

 

Поєднання декількох симптомів може говорити про розвиток захворювання, що вимагає негайної операції з видалення жовчного.

 

Показаннями до проведення лапароскопічної холецистектомії є:

 • Жовчнокам’яна хвороба (при виявленні каменів під час УЗД і відсутності больового синдрому)
 • Гострий або хронічний холецистит (при наявності больового синдрому, нудоти, підвищеної температури на тлі каменеутворення)
 • Гострий некалькульозний холецистит (при наявності больового та диспепсичного синдрому на тлі бактеріального запалення стінки жовчного міхура при відсутності каменів)
 • Запалення і закупорка жовчних проток дрібними каменями (холангіт з холедохолітіазом)
 • Холестероз стінки жовчного міхура (пробиття стінки жовчного міхура кристалами холестерину)
 • Поліпоз жовчного міхура (множинні аденоматозні поліпи понад 10 мм)
 • Новоутворення
 • Спазм сфінктера Одді, що приводить до порушення скоротливої ​​функції жовчного міхура (в усьому світі становить близько 25% всіх операцій — наявність больового та диспепсичного синдрому при відсутності каменів, зменшення виведення обсягу жовчі на 40%, виявлене при УЗД з жовчогінним сніданком).

 

Це основні показання до видалення жовчного міхура. Його проводять як при гострому холециститі, який розвивається на тлі жовчнокам’яної хвороби, так і при хронічній некалькульозній формі захворювання. Перед прийняттям рішення про проведення холецистектомії лікар направляє пацієнта на лабораторні та інструментальні дослідження, що дозволяють максимально точно оцінити його стан та вибрати оптимальний метод лікування. У ряді випадків у пацієнтів виявляються протипоказання до видалення жовчного міхура і з’являється потреба в підборі іншого виду терапії.

 

Протипоказаннями до лапароскопічної холецистектомії є:

 • Серцева недостатність
 • Миготлива аритмія
 • Захворювання легенів з розвитком легеневої недостатності
 • Ниркова недостатність.

 

Діагностика та передопераційна підготовка

 

Для діагностики захворювань жовчного міхура застосовують лабораторні аналізи, ультразвукові дослідження, фіброгастродуоденоскопію та інші методики. Перелік обстежень визначає особистий лікар з урахуванням історії хвороби пацієнта та його самопочуття.

При виявленні показань до проведення холецистектомії в плановому порядку пацієнтові призначають додаткові аналізи та дослідження, необхідні для ретельної підготовки до операції з видалення жовчного міхура.

 

Перед операцією призначають:

 

Результати цих досліджень допомагають виключити можливі протипоказання до видалення жовчного й підготувати пацієнта до його проведення.

Видалення жовчного міхура 

Як проводиться операція

 

У хірургії ADONIS в Києві для видалення жовчного міхура застосовують два види холецистектомії: лапаротомний та лапароскопічний. Сьогодні більшість наших хірургів віддають перевагу лапароскопічного методу, який є малоінвазивним. При виконанні операції таким чином відсутні великі розрізи, що зменшує її травматичність й скорочує відновний період.

Суть лапароскопії жовчного міхура полягає в тому, що в черевну порожнину пацієнта через 4 розрізу, діаметром 3-10 мм, вводять спеціальні хірургічні інструменти — троакари. Через один з них в черевну порожнину нагнітається двоокис вуглецю. Газ забезпечує підняття черевної стінки та створення операційного простору. Після цього через інші розрізи вводять троакар з камерою та лапароскопічні інструменти, за допомогою яких лікар проводить видалення жовчного міхура. Операція займає від до 2 годин, проводиться під загальним наркозом.

 

Післяопераційний період та наслідки видалення жовчного міхура

 

Після проведення лапароскопії пацієнта переводять в індивідуальну палату денного стаціонару МЦ ADONIS. Після лапароскопічної холецистектомії, в залежності від індивідуальних випадків, рекомендують залишатися під наглядом лікаря протягом 1-3 діб.

Протягом перших двох днів (поки не почнуть відходити гази) після видалення жовчного міхура харчування, як правило, виключають. Потім призначають сувору дієту, яку поступово розширюють.

Після проведення холецистектомії можна жити абсолютно повноцінним життям. Через те, що віддаляється тільки жовчний міхур, зберігаються протоки, за якими жовч продовжує надходити у дванадцятипалу кишку. Після адаптації організму та формування умовного рефлексу для обробки харчового хімусу з печінки починає подаватися такий же обсяг жовчі, як і раніше.

Щоб уникнути ускладнень після лапароскопічної холецистектомії, протягом 3-7 тижнів потрібно дотримуватися лікарських рекомендацій. Вони можуть відрізнятися для кожного пацієнта залежно від його індивідуальних особливостей. В основному, після видалення жовчного міхура пацієнтам рекомендують:

 • Дотримуватися дієти № 5 для адаптації системи травлення (перший місяць суворої, з подальшим розширенням під контролем лікаря-гастроентеролога)
 • Не підіймати тяжкості вагою понад 4 кг
 • Не допускати перенапруження і стресів
 • Регулярно здійснювати піші прогулянки
 • Через місяць пройти УЗД черевної порожнини.

 

Лапароскопічна холецистектомія в ADONIS: ціни

 

У відділенні хірургії ADONIS в Києві холецистектомію проводять переважно лапароскопічним методом. Високоточне ендоскопічне обладнання з США та Німеччини дозволяє проводити операції будь-якої складності з мінімальною травматизацією й крововтратою, що забезпечує скорочення післяопераційного періоду, надаючи можливість пацієнту повернутися до звичного життя вже через кілька днів.

Холецистектомію проводять лікарі вищої категорії з досвідом роботи понад 10 років. Вони досконально володіють методом лапароскопічних операцій на сучасному обладнанні та регулярно підвищують свою кваліфікацію на виїзних майстер-класах.

Також одним з переваг проведення лапароскопії жовчного міхура в ADONIS, є доступна ціна на дану послугу в порівнянні з іншими приватними клініками Києва.

У нас створені всі умови для точної діагностики, ефективного і безпечного хірургічного лікування, а також комфортного перебування в стаціонарі.

 

Як записатися на операцію

 

Для запису на консультацію до хірурга або планове втручання, залиште замовлення через форму зворотного зв’язку на сайті, або зверніться за номерами

 

0 800 707 707

 

Оператори контакт-центру внесуть ваші дані й запишуть на обстеження, консультацію або втручання на зручний час.

Ціни


Видалення кісти селезінки, холецистектомія, операція Стронга-Вітебського, видалення кісти маткової труби
49 500,00 грн.
Видалення кісти селезінки, холецистектомія, операція Стронга-Вітекса, видалення маткової труби
45 000,00 грн.
Лапароскопічна холецистектомія при гострому та/або ускладненому холециститі І категорії складності
22 000,00 грн.
Лапароскопічна холецистектомія при хронічному холециститі
18 700,00 грн.
Холецистектомія + дренування загальної жовчної протоки
30 800,00 грн.
Холецистектомія+операція Стронга-Вітебського
35 750,00 грн.
Холецистоєюноанастомоз із Браунівським анастомозом
57 200,00 грн.
Запишіться на прийом

  Чекаємо вас за адресами

  Медичний центр повного циклу
  вул. Академіка Шалімова , 90

  Пологовий будинок ADONIS на Софіївський Борщагівці
  вул. Академіка Шалімова , 90

  Лікувально-діагностичний центр, м. Лівобережна
  Київ, вул. Раїси Окіпної, 8-Б

  Лікувально-діагностичний центр ADONIS FAMILY, м. Осокорки
  Київ, Дніпровська набережна, 26-К

  Хірургічно-діагностичний центр на Подолі, м. Контрактова площа
  г. Киев, вул. Спаська, 39

  Лікувально-діагностичний центр
  Київ, вул. Жилянська, 72

  Дитячий медичний центр, м. Позняки
  Київ, проспект Петра Григоренка, 22/20

  Лікувально-діагностичний центр
  Київ, вулиця Княжий Затон, 9

  Стоматологія ADONIS, м. Осокорки
  Київ, Дніпровська набережна, 26-Г

  Лікувально-діагностичний центр в Обухові
  Обухів, вул. Київська, 115-А

  Лікувально-діагностичний центр у Бучі
  Буча, вул. Нове шосе, 52

  Лікарі


  Завідувач хірургічного відділення, лікар-хірург вищої категорії

  Філії