Ацетонемічний синдром зустрічається у дітей досить часто. Це небезпечний стан, що супроводжується інтоксикацією і зневодненням організму. Його основними симптомами вважаються запах ацетону з рота, циклічна блювота, висока температура, послаблення стулу і ​​погіршення загального самопочуття.

Що таке ацетонемічний синдром, що його викликає, і як його лікують, розповіла лікар-педіатр, неонатолог, завідувачка педіатричним стаціонаром в ADONIS Маргарита Йосипівна Ситник.

 

Багато батьків не раз чули слова «ацетон у дитини» і знають, що це небезпечно. Розкажіть, що мається на увазі під цим поняттям?

– Під словом «ацетон» розуміється наявність кетонових тіл в аналізі сечі. Кетони – це продукти розпаду, які утворюються в організмі на тлі підвищення температури, ентеровірусної інфекції, що супроводжується блювотою і послабленням стільця, і інших патологічних процесів. Кетони утворюються, коли збільшується навантаження на органи шлунково-кишкового тракту, і вони не справляються з травленням деяких продуктів. Таким чином в організмі з’являється ацетон, який є, по суті, токсином.

Часто відбувається так, що спочатку у дитини підвищується температура, потім з’являється ацетон, а на його тлі починається блювота. Так утворюється замкнуте коло: при ацетоні дитини потрібно поїти, але через блювання він цю рідину не утримує.

ацетон у ребенка

Що робити в такій ситуації?

– У цій ситуації дитині може знадобитися госпіталізація в дитячий стаціонар і проведення інфузійної терапії. Однак в ряді випадків, якщо дитина не перебуває у важкому стані, з ацетоном можна впоратися і в домашніх умовах.

В аптеках продають спеціальні тест-смужки для виміру рівня ацетону. Якщо тест показує 1 або 2 плюси, з ацетоном можна боротися і вдома.

Ацетон необхідно вивести з організму. Для цього необхідно дотримуватися питного режиму, давати дитині пити більше води. Також призначають препарати з електролітами, наприклад, Регідрон, Humana Електроліт і інші. Вони допомагають нормалізувати обмін речовин в організмі. Якщо це не допомагає, рекомендують госпіталізацію.

 

Як проходить лікування в стаціонарі та скільки часу воно займає?

– Це залежить від того, наскільки запущена ситуація. Якщо дитина блює по 10 раз в день протягом 3 діб, відповідно, лікування займе більше часу. Це пов’язано зі зневодненням. У дитини розвивається дефіцит рідини в організмі. Чим він більший, тим довше його доводиться відновлювати. Якщо дитина захворіла добу назад, і при розвитку ацетонемічного синдрому батьки відразу звернулися за медичною допомогою, то і для лікування може знадобитися менше часу – ту ж добу.

Лечение ацетона у детей

Чому ацетон часто зустрічається у дітей і рідко в дорослих? У чому особливість дитячого організму?

– У новонароджених і дітей до 1 року ацетону практично не буває. Це пов’язано з особливостями харчування. Грудне вигодовування з додаванням невеликого прикорму прирівнюється до дієти, на тлі якої поява ацетону практично неможливо. Однак, як тільки в раціон починають додавати нові харчові продукти, до перетравлювання яких ферментативна система дитини ще не готова, з’являється ацетонемічний синдром.

Ацетон зустрічається в основному у дітей до 7 років, поки не дозріє ферментативна система. У школярів і дорослих він буває дуже рідко.

 

Якщо ацетон все ж з’являється у більш дорослих дітей? Чи варто в цьому випадку більше переживати?

– Якщо ацетон з’являється у дитини 10-12 років або старше, варто звернути увагу, як вона переносить молочні продукти. Також я б порекомендувала здати аналіз на лактазну недостатність. Це генетично обумовлений стан.

 

Розкажіть про ускладнення ацетонемічного синдрому.

– Ацетонемічний синдром супроводжується зневодненням організму. Чим воно більше, тим важче стан дитини. У деяких випадках може вимагатися надання термінової медичної допомоги та навіть проведення реанімації.

Подивитися відео-версію інтерв’ю можна тут:

Телефонуйте нам:
Запишіться на прийом

  Чекаємо вас за адресами

  Медичний центр повного циклу
  вул. Академіка Шалімова , 90

  Лікувально-діагностичний центр, м. Лівобережна
  Київ, вул. Раїси Окіпної, 8-Б

  Лікувально-діагностичний центр ADONIS FAMILY, м. Осокорки
  Київ, Дніпровська набережна, 26-К

  Хірургічно-діагностичний центр на Подолі, м. Контрактова площа
  г. Киев, вул. Спаська, 39

  Лікувально-діагностичний центр
  Київ, вул. Жилянська, 72

  Дитячий медичний центр, м. Позняки
  Київ, проспект Петра Григоренка, 22/20

  Лікувально-діагностичний центр
  Київ, вулиця Княжий Затон, 9

  Стоматологія ADONIS, м. Осокорки
  Київ, Дніпровська набережна, 26-Г

  Пологовий будинок ADONIS (акушерський стаціонар)
  Бузова, вул. Садовського, 34-А

  Лікувально-діагностичний центр в Обухові
  Обухів, вул. Київська, 115-А

  Пологовий будинок ADONIS на лівому березі
  вул. Центральна, 6

  Филиалы


  м. Київ, проспект Петра Григоренка, 22/20
  Пн-пт з 10.00 до 17.00
  Позняки

  Додати коментар

  Вашу адресу email не буде опублікований.