Якими симптомами проявляється молочниця? Як правильно її діагностувати й лікувати? Чи небезпечне захворювання?

На ці та інші питання відповіла лікар-гінеколог лікувально-діагностичного центру ADONIS Вікторія Юріївна Гомон.

 

Вікторіє Юріївно, скажіть, будь ласка, як виявляється молочниця? Як не сплутати її з іншими гінекологічними захворюваннями?

– Молочниця – це захворювання, яке розвивається при зараженні грибами роду Сandida. Воно дуже поширене. Згідно зі статистикою, хоча б один раз в житті їм хворіють 3 з 4 жінок. У рідкісних випадках воно переходить в хронічну форму.

Основними симптомами молочниці є свербіж і печіння в піхві, сирнисте виділення з неприємним кислим запахом, біль при сечовипусканні та статевих контактах. Однак в більшості випадків клінічна картина стерта, тобто у жінки нечасто проявляються такі виражені симптоми. Через це молочницю легко сплутати з іншими гінекологічними захворюваннями.

Для установки правильного діагнозу потрібно проводити діагностику. Не варто лікувати молочницю самостійно. Потрібно звернутися до лікаря за кваліфікованою допомогою.

 

Ви сказали, що молочниця може переходити в хронічну форму. Чому це відбувається?

– Насправді причин досить багато. Основними вважаються ослаблений імунітет і загальні захворювання. Наприклад, при цукровому діабеті гриби Сandida швидко розростаються, через що молочниця переходить в хронічну форму.

 

Як діагностують молочницю, якщо її симптоми схожі з симптомами інших захворювань?

– Для діагностики захворювання потрібно прийти на консультацію гінеколога. Він проведе огляд і візьме на аналіз зразок урогенітальних виділень. Аналіз на мікроскопію дозволить визначити, чи є в виділеннях гриби Сandida чи ні, а також виявити інші інфекції.

При цьому потрібно розуміти, що не завжди виявлення Сandida, говорить про необхідність лікування. Якщо пацієнтка прийшла на профілактичний огляд, і не має скарг, але в аналізі були знайдені ці гриби, це може вважатися варіантом норми. Сandida присутній і на шкірі людини, і в кишківнику, і в піхві, але тільки в певних випадках провокує розвиток захворювання.

 

Тобто, лікувати молочницю потрібно тільки при появі симптомів захворювання?

– Так, це захворювання лікується тільки при наявності симптоматики. Якщо Сandida виявляється випадково, лікування, як правило, не проводять.

Лечение молочницы

Як правильно лікувати молочницю? Оскільки це дуже поширене захворювання, багато жінок не вважають його приводом для звернення до лікаря і лікуються самостійно. Можна так робити чи ні?

– Самостійно діагностувати молочницю важко. Багато гінекологічних захворювань можуть проявлятися схожим чином. При цьому тактика їх лікування і препарати, що застосовуються, суттєво різняться. Наприклад, для лікування молочниці може бути застосований 5-7-денний курс лікування, тоді як для лікування інших патологій значно більший і іншими препаратами.

При самолікуванні легко помилитися з діагнозом і пропити препарати, які в цьому випадку можуть бути неефективні. Це може привести до обваження захворювання.

 

Чи може молочниця розвиватися під час вагітності?

— Так, під час вагітності ризик розвитку молочниці навіть підвищується. Це відбувається через зміни в роботі імунної системи. Бо плід несе 50% генетичного матеріалу батька, що є по суті чужорідним для організму, його імунний захист повинен знижуватися, щоб жінка змогла виносити вагітність.

 

Чи змінюється тактика лікування молочниці під час вагітності?

– У цей період ми теж лікуємо молочницю тільки при прояві симптомів захворювання. При цьому ми керуємося внутрішніми протоколами ADONIS і європейськими рекомендаціями, застосовуючи препарати, безпечні на всіх термінах вагітності.

 

Чи небезпечна молочниця під час вагітності? Чи може вона викликати ускладнення або вплинути на стан і розвиток плоду?

– Молочниця не є небезпечною для плода і не несе загрози переривання вагітності. Вона тільки заподіює дискомфорт самій жінці, яка постійно відчуває свербіж, печіння й інші симптоми захворювання. Якщо молочниця зберігається на момент пологів, то тріщини або розриви, які з’явилися під час них,  гояться довше, ніж при здоровій слизовій.

Під час пологів дитина, проходячи по родових шляхах, стикається з мікрофлорою матері. Якщо в ній багато грибів Сandida, вони також можуть проникнути в організм новонародженого. Однак це не несе особливої ​​загрози здоров’ю дитини.

Тут ви можете подивитися відео версію інтерв’ю Вікторії Юріївни Гомон.

Больше видео на нашем YouTube канале.

Телефонуйте нам:
Запишіться на прийом

  Чекаємо вас за адресами

  Медичний центр повного циклу
  вул. Академіка Шалімова , 90

  Лікувально-діагностичний центр, м. Лівобережна
  Київ, вул. Раїси Окіпної, 8-Б

  Лікувально-діагностичний центр ADONIS FAMILY, м. Осокорки
  Київ, Дніпровська набережна, 26-К

  Хірургічно-діагностичний центр на Подолі, м. Контрактова площа
  г. Киев, вул. Спаська, 39

  Лікувально-діагностичний центр
  Київ, вул. Жилянська, 72

  Дитячий медичний центр, м. Позняки
  Київ, проспект Петра Григоренка, 22/20

  Лікувально-діагностичний центр
  Київ, вулиця Княжий Затон, 9

  Стоматологія ADONIS, м. Осокорки
  Київ, Дніпровська набережна, 26-Г

  Пологовий будинок ADONIS (акушерський стаціонар)
  Бузова, вул. Садовського, 34-А

  Лікувально-діагностичний центр в Обухові
  Обухів, вул. Київська, 115-А

  Пологовий будинок ADONIS на лівому березі
  вул. Центральна, 6

  Филиалы


  Дніпровська набережна, 26
  Пн-пт 9:00-18:00
  Осокорки
  АDONIS на Жилянській
  м. Київ, вул. Жилянська, 72
  Пн-пт з 9.00 до 17.00, сб - з 9.00 до 15.00
  Вокзальна
  Пологовий будинок ADONIS на Бузовій
  сел. Бузова, вул. Садовського, 34-А, Київська обл
  Робота тимчасово призупинена
  Житомирська
  м. Київ, вулиця Раїси Окіпної, 8Б, 5 хвилин від м. Лівобережна
  Пн-пт з 09:00 до 18:00
  Лівобережна
  м. Київ, вул. Княжий Затон, 9
  Пн-сб з 8:00 до 13:00
  Позняки
  м. Обухів, вул. Київська, 115-А
  Пн-пт з 8.00 до 16.00

  Додати коментар

  Вашу адресу email не буде опублікований.