Пологи — це абсолютно природний фізіологічний процес, але перед ними багато жінок відчувають тривогу і страх, тому що не знають, що саме їх чекає. Сьогодні ми попросили лікаря акушера-гінеколога медичного центру ADONIS Ірину Анатоліївну Шпортенко розповісти про періоди пологів. Лікар пояснила, які фізіологічні процеси відбуваються в організмі жінки й що вона при цьому відчуває, а також відповіла на найчастіші запитання майбутніх мам.

Ірина Анатоліївна, скажіть, скільки часу тривають пологи? Це саме момент народження дитини або більш тривалий період?

— Пологи — це тривалий процес, який триває в середньому від 6-8 годин до 12 годин. Бувають і так звані швидкісні пологи, коли все відбувається значно швидше. Однак це поодинокі випадки, що зустрічаються не частіше ніж один раз на тисячу.

Наші пацієнтки часто переживають, що пологовий будинок знаходиться далеко від них, і вони можуть не встигнути доїхати. Скажіть, наскільки виправдані такі побоювання? Скільки часу проходить від початку пологів безпосередньо до народження малюка?

— Як я вже сказала, швидкісні пологи зустрічаються вкрай рідко. Від початку переймів до моменту пологів, зазвичай, проходить не менше 6 годин. За цей час жінка може встигнути доїхати до пологового будинку, як на сімейному транспорті, так і викликавши швидку допомогу. Тому не потрібно боятися не встигнути. Ситуації, коли жінки народжують в машині, відбуваються тільки в фільмах.

Розкажіть, як починаються пологи? Що відчуває жінка?

— Виділяють кілька періодів пологів. Під час першого жінка починає відчувати легке «потягування» внизу живота і попереку, яке поступово наростає і стає болючим. У деяких випадках, коли біль здається породіллі занадто сильною, їй роблять знеболення.

Як жінці зрозуміти, що у неї дійсно почалися пологи, по яких симптомах?

— Після 37 тижня вагітності у жінки можуть періодично з’являтися помилкові перейми. Вони свідчать про початок прелімінарного періоду, який передує початку пологів. Перейми в цей час, як правило, поодинокі з інтервалом по 20-30 хвилин.

Якщо перейми стають регулярними та повторюються кожні 5-10 хвилин, тоді можна говорити про початок пологів. В цей час жінка вже дзвонить свому акушеру-гінекологу і консультується, або відразу їде в пологовий будинок.

Що відбувається далі, після того, як у жінки почалися регулярні перейми, і вона приїхала в пологовий будинок?

— Коли вагітна приїжджає в наш акушерський стаціонар, ми оглядаємо її та проводимо кардіотокографію, тобто перевіряємо серцебиття плода і м’язовий тонус матки. Якщо при огляді на кріслі, видно розкриття шийки матки, яке підтверджує початок першого періоду пологів, жінку направляють відразу в родзал. Якщо ж пологи ще не почалися, вагітна разом з партнером і близькими людьми переходить у свою палату.

Розкажіть, як далі розвиваються пологи? Які фізіологічні процеси відбуваються? Що при цьому відчуває жінка?

— Поступово перейми стають сильнішими, а інтервал між ними скорочується до 1-2-3 хвилин. В цей час больові відчуття посилюються, і жінка може прийняти рішення про використання анестезії. Як правило, ми застосовуємо епідуральну. Якщо породілля хоче, щоб все пройшло максимально природно, тоді вона продовжує народжувати без застосування медикаментів. Так поступово вона переходить до другого періоду пологів.

Другий період починається після повного розкриття шийки матки та початку потуг. Якщо перейми відбуваються без будь-якого контролю з боку жінки, то на інтенсивність потуг вона вже може впливати. Сила больових відчуттів в цей час знижується. Жінка починає відчувати проходження малюка по родових шляхах і усвідомлено тужитися, щоб прискорити процес народження. Так на висоті однієї з потуг і з’являється малюк.

Виходить, що найболючіше період пологів — це перейми?

— Так і є. Перейми можуть бути дуже болючими, але з початком потуг біль зменшується.

Після того, як дитинка народилася, що відбувається далі?

— Відразу після народження малюка ми викладаємо його мамі на живіт. Це обов’язковий етап. У цей час у жінки відбувається народження плаценти та оболонок. Фізіологічно вона вже нічого не відчуває. Так проходить третій період пологів.

Дитинка лежить у мами на животі близько 2 годин і разом з нею відпочиває від пологів. Після цього ми ненадовго забираємо малюка, оглядаємо його, вимірюємо зріст і вагу, а потім відпускаємо з мамою в палату. Залишаються вони в акушерському стаціонарі близько 3 діб.

Подивитися відеозапис інтерв’ю Ірини Анатоліївни Шпортенко ви можете тут:

Телефонуйте нам:
Запишіться на прийом

  Чекаємо вас за адресами

  Медичний центр повного циклу
  вул. Академіка Шалімова , 90

  Лікувально-діагностичний центр, м. Лівобережна
  Київ, вул. Раїси Окіпної, 8-Б

  Лікувально-діагностичний центр ADONIS FAMILY, м. Осокорки
  Київ, Дніпровська набережна, 26-К

  Хірургічно-діагностичний центр на Подолі, м. Контрактова площа
  г. Киев, вул. Спаська, 39

  Лікувально-діагностичний центр
  Київ, вул. Жилянська, 72

  Дитячий медичний центр, м. Позняки
  Київ, проспект Петра Григоренка, 22/20

  Лікувально-діагностичний центр
  Київ, вулиця Княжий Затон, 9

  Стоматологія ADONIS, м. Осокорки
  Київ, Дніпровська набережна, 26-Г

  Пологовий будинок ADONIS (акушерський стаціонар)
  Бузова, вул. Садовського, 34-А

  Лікувально-діагностичний центр в Обухові
  Обухів, вул. Київська, 115-А

  Пологовий будинок ADONIS на лівому березі
  вул. Центральна, 6

  Додати коментар

  Вашу адресу email не буде опублікований.