Імуногістохімічна діагностика рецепторного статусу раку молочної залози – дослідження біоптату тканини, міченої антитілами, під мікроскопом. Даний клінічний аналіз показаний жінкам що хочуть пройти діагностику раку молочної залози. ІГХ-дослідження проводять після виконання гістологічного дослідження. Рак молочної залози (РМЗ) – злоякісна пухлина залозистої тканини молочної залози. Медичний діагноз РМЗ займає перше місце серед всіх злоякісних захворювань у жінок. Естроген і прогестерон – основні жіночі статеві гормони. Вони виробляються яєчниками і є основними регуляторами діяльності репродуктивної системи жінки в результаті. Рецептори присутні в різних тканинах, в тому числі в молочних залозах і матці. 

Рецептори до естрогену (ER) і прогестерону (PR) є речовинами білкової природи, які локалізовані на поверхні пухлинної клітини. Під впливом жіночих статевих гормонів, рецептори формують комплекс, який стимулює появу нових пухлинних клітин. Тест на маркер ER/PR допомагає оцінити стан клітин і визначити можливі патології. Руйнування цього механізму (поява нових пухлинних клітин) лежить в основі гормонотерапії, а діагноз допомагає уточнити комплексне обстеження. Пухлини з високим вмістом рецепторів до естрогенів і прогестерону є високодиференційованими. Вони мають низьку активність і характеризуються не агресивним перебігом. Ретельно вивчаючи матеріал дослідження, за його показниками можна відстежити реакцію на лікування пухлини. Новоутворення з високим вмістом рецепторів до естрогенів і прогестерону добре відповідають на гормональну терапію і мають хороший прогноз. 

Ефективність гормональної терапії становить близько 50% при пухлинах, що експресують рецептори до естрогенів, і 75% при пухлинах, що експресують рецептори до обох гормонів. Наша клініка допомагає провести якісне дослідження, визначивши показники онкомаркеру ER/PR. Якщо пухлинні клітини мають низьке число рецепторів до естрогенів, гормональна терапія зазвичай неефективна. Виняток становлять випадки, коли пухлинні клітини експресують рецептори тільки до прогестерону. При такому варіанті гормональна терапія ефективна у 10% таких хворих і впливає на встановлений діагноз

Імуногістохімічне визначення ER і PR здатне провести диференціальну діагностику характеру пухлини та виявити чутливість пухлини до гормонів. Аналіз дозволяє скорегувати й уточнити лікування, а також, оцінити його ефективність. Ціна дослідження розміщена на сайті.

Додаткове імуногістохімічне дослідження (маркер ER/PR) призначають для діагностики раку молочної залози, оцінки гормональної чутливості пухлини, уточнення прогнозу і вибору методу лікування в Києві.

Результатом аналізу є описова відповідь із зазначенням відсотка клітин, в яких визначається експресія антитіл до ЕР і ПР. Діапазон референсних значень індивідуальний і як діагностичний показник залежить від фази менструального циклу, анамнезу, проведеного лікування і клінічного діагнозу.

 

Тип біоматеріалу

Біоптат утворення молочної залози

 

Правила підготовки пацієнта

Залежить від виду біопсії. У більшості випадків біопсія проводиться амбулаторно і не вимагає будь-якої спеціальної підготовки пацієнта. Зазвичай, за 8 годин до проведення біопсії рекомендується припинити прийом їжі і рідин. Однак, застосування препаратів всередину дозволяється з невеликою кількістю води. Пацієнтам, які отримують ін’єкції інсуліну з приводу цукрового діабету, слід проконсультуватися з лікарем щодо зміни дози препарату. Перед проведенням біопсії дуже важливо повідомити лікаря про всі ліки, які приймає пацієнт, в тому числі, рослинного походження, а також про наявність алергії, особливо на місцеві анестетики. За три дні до процедури слід припинити прийом аспірину або інших препаратів, які розріджують кров. Також, необхідно повідомити лікаря про недавно перенесені захворювання або інші стани.