Пандемія коронавирусу внесла свої корективи в звичний життєвий уклад. Не розуміючи до кінця особливостей дії вірусу на людину, багато впадають в паніку. Невизначеність породжує багато чуток. Один з них, що коронавірус надзвичайно небезпечний для вагітних і може стати причиною незворотних процесів у розвитку плоду. Чи так це? Дізнайтеся зі статті!

 

Вагітність під час карантину: чи варто планувати?

 

Коронавірус ще до кінця не вивчений і робити остаточні висновки про його вплив на здоров’я вагітної і майбутнього малюка поки рано. Але міжнародне медичне співтовариство активно досліджує питання «вагітність і карантин».

Як показує практика зарубіжних країн, карантин для вагітних увазі самоізоляцію, щоб уникнути зайвих контактів і убезпечення себе від потенційної небезпеки.

Така рекомендація має місце. Жінці в положенні, по можливості, потрібно уникати великого скупчення людей. І справа тут не тільки в коронавірус. Чим більше людей, тим більше ризик підчепити будь-якої вірус, в тому числі, грипу. Так, майбутня мама повинна якомога більше гуляти, проводити час на свіжому повітрі. Але головна умова: вибирати місця, де мало людей.

 

В якому триместрі вище ризик наслідків від коронавируса

 

Згідно з даними ВООЗ, результати досліджень показують, що у вагітних жінок, заражених COVID-19, ускладнення, які вимагають госпіталізації (тромбози, інтоксикація, дихальна недостатність), спостерігаються частіше. Відомі випадки, коли вагітним неодноразово була потрібна штучна вентиляція легенів.

Життєзагрожуючі ускладнення коронавирусной інфекції часто має місце у вагітних пацієнток, які страждають від діабету, гіпертонічної хвороби, надлишкової маси тіла і виношують дитину в пізньому віці.

Українські медики солідарні зі своїми зарубіжними колегами, що такі наслідки COVID-19 найчастіше зустрічаються в третьому триместрі вагітності і мають свої фізіологічні основи.

 

Ризики вагітність в карантин по триместрах

 

Перший триместр. В цей час організм жінки починає активно перебудовуватися, змінюється гормональний фон, знижується імунітет. Жінці потрібно більше уваги приділяти своєму здоров’ю.

У цей період формуються всі системи і органи майбутнього малюка. Це дуже важливий час, коли майбутній мамі потрібно бути вкрай обережною. Будь-яка інфекція може мати наслідки для дитини (ЗВУР, пороки розвитку).

Але це зовсім не означає, що вагітність під час карантину небажана. Головне відповідальне ставлення жінки до свого здоров’я та здоров’я майбутнього малюка.

Другий триместр. Зараження в цей період також небажано. Коронавірус може помітно знизити імунітет майбутньої мами і активізувати хронічні захворювання (якщо такі присутні в анамнезі вагітної).

Третій триместр. Зустріч з ковід-19 в цей період може пройти в легкій формі, а може привести і до важкого перебігу хвороби (у вагітних через розвиток плода і так знижується об’єм легенів і, як наслідок, зростає потреба в кисні). В цьому випадку є високий ризик розвитку дихальної недостатності.

Вагітність і карантин: як уберегти себе від коронавирусу

Що робити, якщо вагітна заразилася на коронавірус

 

Якщо ж у майбутньої мами виникли будь-які симптоми, які вказують на коронавірус, потрібно звернутися за консультацією до сімейного лікаря та гінеколога, зробити ПЛР-тест на COVID-19. Після отримання результатів лікарі приймуть рішення про подальшу тактику ведення.

 

Ведення вагітності під час карантину в ADONIS

 

У медичному центрі ADONIS створені всі умови для ведення вагітності, щоб майбутня мама відчувала себе у максимальній безпеці.

Програми ведення вагітності в клініці розроблені таким чином, що графік консультацій у гінеколога і профільних фахівців, а також здача всіх необхідних аналізів та інструментальних обстежень, дозволяє пацієнтці максимально скоротити час перебування в клініці.

У всіх філіях ADONIS дотримуються масочного режиму, проводяться санітарно-гігієнічні обробки приміщень та обов’язкове кварцування кабінету після кожного пацієнта.

Ми створили всі умови, щоб вагітність на карантині не стала для вас стресовій, а принесла якнайбільше позитивних емоцій.

 

Вплив коронавируса на розвиток плода

 

На сьогоднішній день відомі випадки вертикальної передачі коронавирусной інфекції від матері до дитини внутрішньоутробно під час вагітності або ж пологів. Чи може COVID-19 спровокувати передчасні пологи або викидень можливо. Важливо дотримуватися всіх запобіжних заходів, щоб убезпечити себе від зараження. Дослідження впливу коронавируса на розвиток плода і стан дитини після народження активно досліджується всім світовим медичним співтовариством.

 

Карантин та безпечні пологи в ADONIS

 

Пологові будинки ADONIS мають статус «Чиста клініка». І до пандемії, і під час неї, ми піклуємося про безпеку і комфорт наших матусь.

 

Протиепідемічні заходи в пологових будинках:

 • щодня лікарям і всьому медперсоналу пологових будинків, вимірюють температуру, проводять обстеження на наявність симптомів коронавируса;
 • співробітники клініки, у яких є симптоми вірусного захворювання, не допускаються до роботи;
 • в пологовому будинку строго дотримується масочний режим, в наявність все засоби індивідуального захисту в необхідній кількості;
 • всі приміщення і поверхні проходять санітарну обробку та кварцування, згідно рекомендацій МОЗ України.

 

Під час запису на прийом, оператори колл-центру проводять опитування про наявність симптомів коронавирусной інфекцій і можливий контакт пацієнта з хворими, щоб уникнути поширення інфекції в клініці.

Вагітність і карантин: як уберегти себе від коронавирусу

Коронавірус та партнерськи пологи у ADONIS

 

Во время карантина в государственных роддомах партнерские роды временно запретили.

Что же касается частных, то в пологовому бидинку ADONIS на лівому березі та в Акушерському стаціонарі на Бузовій під час пологів з вами як і раніше може бути присутнім чоловік, мама, подруга або будь-який інший близький для вас людина.

Основна умова – негативний результат ПЛР-тестування на COVID-19, зроблений не пізніше трьох днів до пологів. І вагітна, і партнер на пологи можуть пройти тестування медцентрах ADONIS.

Весь час перебування жінки в пологовому будинку партнер може перебувати разом ній в палаті, допомагаючи і підтримуючи молоду маму.

 

Коронавірус і післяпологові рекомендації

 

Після виписки з пологового будинку всім родичам дуже хочеться привітати молодих батьків і побачити на малюка. У докарантінное час це не є обов’язковим ритуалом, а в карантин тим більше.

 

Правила післяпологового перебування

 • уникайте спілкування з великою кількістю людей;
 • в будинок можуть бути запрошені тільки найближчі, які реально допомагають молодій сім’ї (за умови, що вони без симптомів респіраторних захворювань або COVID-19);
 • прогулянки з дитиною в місцях, де немає великого скупчення людей;
 •  не рекомендується відвідувати громадські місця (при необхідності дотримуватися маскового режиму і соціальну дистанцію);
 • часто мити руки (обов’язково перед контактом з немовлям).

 

Головне дотримуватися правил гігієни і не втрачати почуття здорового глузду. Народження дитини в пандемію — це не привід закритися в чотирьох стінах. Будьте адекватної мамою і бережіть себе і дитину.

 

 Переваги ведення вагітності в карантин в ADONIS

 • Ведення вагітності під час карантину в 6 філіях
 • Комплексні програми на вибір
 • Обов’язкове страхування від «ІнтерЕкспрес» з обширним покриттям
 • Акушери-гінекологи вищої категорії
 • Консультативна допомога клінічних експертів
 • Пренатальне УЗД
 • Сучасна лабораторія
 • Усі види інструментальної діагностики (УЗД, КТ, МРТ)
 • Безкоштовна Школа майбутніх батьків 
 • Оформлення документів для декретної відпустки
 • Снижки на ведення вагітності (у карантин у тому числі) та на пологи
 • Приватні пологові будинки сімейного типу
 • Післяпологове спостереження

 

Вартість ведення вагітності

 

Вартість ведення вагітності в ADONIS залежить від програми, яку ви вибрали, від терміну, постановки на облік, типу вагітності (одноплідна або багатоплідна, після ДРТ). Також, ведення вагітності провідним акушером-гінекологом коштує трохи дорожче. Ознайомитися з цінами на всі програми ведення вагітності можна тут.

Вагітність і карантин: як уберегти себе від коронавирусу

Як записатися до гінеколога

 

Записатися на прийом до акушера-гінеколога і стати на облік по веденню вагітності під час карантину в ADONIS можна, використовуючи форму на сайті або по телефону нашого кол-центру:

 

0 800 707 707

 

Вагітність це особливий період в житті кожної жінки. І не має значення вагітність в карантин чи ні. Важливим є те, що в цей час жінка бути оточена турботою і підтримкою, як ніколи. Поруч повинні бути не тільки рідні та близькі, а й фахівець, який користується довірою жінка, і який завжди надасть кваліфіковану допомогу.

Частые вопросы


Запишіться на прийом

  Чекаємо вас за адресами

  Медичний центр повного циклу
  вул. Академіка Шалімова , 90

  Лікувально-діагностичний центр, м. Лівобережна
  Київ, вул. Раїси Окіпної, 8-Б

  Лікувально-діагностичний центр ADONIS FAMILY, м. Осокорки
  Київ, Дніпровська набережна, 26-К

  Хірургічно-діагностичний центр на Подолі, м. Контрактова площа
  г. Киев, вул. Спаська, 39

  Лікувально-діагностичний центр
  Київ, вул. Жилянська, 72

  Дитячий медичний центр, м. Позняки
  Київ, проспект Петра Григоренка, 22/20

  Лікувально-діагностичний центр
  Київ, вулиця Княжий Затон, 9

  Стоматологія ADONIS, м. Осокорки
  Київ, Дніпровська набережна, 26-Г

  Пологовий будинок ADONIS (акушерський стаціонар)
  Бузова, вул. Садовського, 34-А

  Лікувально-діагностичний центр в Обухові
  Обухів, вул. Київська, 115-А

  Пологовий будинок ADONIS на лівому березі
  вул. Центральна, 6

  Филиалы


  Роддом ADONIS на левом берегу в Киеве
  вулиця Центральна, 6, Київ
  Не працює
  Славутич
  Пологовий будинок ADONIS на Бузовій
  сел. Бузова, вул. Садовського, 34-А, Київська обл
  Робота тимчасово призупинена
  Житомирська
  м. Київ, вулиця Раїси Окіпної, 8Б, 5 хвилин від м. Лівобережна
  4 пов. пн-пт з 09:00 до 18:00, сб 09:00 до 15:00; 1 пов. пн-нд 09:00 до 19:00
  Лівобережна
  АDONIS на Жилянській
  м. Київ, вул. Жилянська, 72
  Пн-пт з 9.00 до 18.00, сб - з 9.00 до 15.00
  Вокзальна
  Дніпровська набережна, 26
  Пн-пт 9:00-18:00; сб 9:00-14:00
  Осокорки
  м .Київ, вулиця Академіка Шалімова, 90
  Пн-сб з 8:00 до 18:00. Пологовий - цілодобово

  Додати коментар

  Вашу адресу email не буде опублікований.