Спорт и грыжа совместимы? Лечение грыж в ADONIS, Киев

Що таке грижа живота?

Що важливо про неї знати? Грижа живота – це випинання під шкірою частини черевної порожнини через слабкі місця черевної стінки. У дітей грижі частіше вроджені, тоді як у дорослих – набуті. Найчастіше грижові новоутворення дітей не турбують, хоча вимагають спостереження та корекції способу життя, а деякі види гриж – оперативного лікування.

Грижа живота виглядає як еластична випуклість. Залежно від розташування, існують різні види гриж: пупкова, грижа білої лінії живота, пахова, пахово-калиткова, стегнова і діафрагмальна. Детальніше зупинимося на двох з них і з’ясуємо, на скільки вони шкідливі та коли сумісні з заняттями спортом.

 • Пупкова грижа

При пупковій грижі випинання частини черевної порожнини відбувається в області пупкового кільця.

Чи сумісна пупкова грижа зі спортом?

Грижі в області пупка особливого дискомфорту для дітей не створюють і частіше не є небезпечними. Невеликі пупкові грижі, до 1,5 см, в 90% випадках при правильному навантаженні, масажах і просто здоровому способі життя проходять до 3-5 років. Спеціального лікування пупкові грижі невеликого діаметра не вимагають. Хоча легкі фізичні вправи не завадять.

 • Грижа білої лінії живота

На відміну від пупкових гриж грижа білої лінії живота – захворювання, що рідко зустрічається. До нього схильний 1% населення. Частіше хворіють діти 5-7 років.

Грижа білої лінії знаходиться вздовж серединної лінії черевної стінки. Може розташовуватися вище і нижче пупкового кільця. Спорт не сумісний з цим захворюванням. При грижах білої лінії живота заняття спортом і важкі фізичні навантаження категорично протипоказані.

 

 

Чи сумісні грижі живота зі спортом?

Ні для кого не секрет, що спорт супроводжує гармонійний розвиток дитини та може запобігати утворенню різних хвороб. Помірні заняття спортом застосовуються з метою профілактики даного захворювання. Але серйозний спорт протипоказаний, якщо у дитини спостерігаються грижі живота.

Грижі білої лінії живота з’являються в місцях розбіжності черевної мускулатури. Важкі силові навантаження, пов’язані з підняттям вантажу, вправами на прес, викликають внутрішнє напруження і створюють додатковий тиск на стінки очеревини. Це підсилює випинання грижі й може провокувати біль, запори та навіть ускладнення.

Стійка в планці, обручі-халахуп, віджимання при таких грижах не бажані.

Іноді важкі фізичні навантаження стають причиною защемлення гриж. Після цього грижі не піддаються вправленню і без вчасного хірургічного лікування можуть спричинити летальні наслідки. Серйозні заняття спортом не сумісні з грижею білої лінії живота.

 

Як же підтримувати дитину в хорошій фізичній формі?

При невеликих пупкових грижах можна застосовувати лікувальну гімнастику.

 • Викладати малюка на 10-15 секунд на бочок вправо і вліво
 • Покласти на живіт, піднімаючи ніжки дати можливість йому повзти
 • Робити повороти, притримуючи плече і ніжки
 • Утримувати дітей у висячому горизонтальному положенні для зміцнення м’язів живота
 • Взяти за ручки і підносити, підтримуючи голівку

 

Після відмирання пуповини новонародженим рекомендується загальнозміцнюючий масаж. Він сприяє поліпшенню кровообігу, зміцненню м’язів черевної стінки і профілактиці грижових ускладнень.

Для  доросліших дітей рекомендуються дихальні вправи, імітування ходи в положенні лежачи. Але всі вправи краще узгоджувати з лікарем.

 

 

Причини виникнення гриж живота у дітей

Причини вроджених гриж у дітей пов’язані з дефектом у формуванні черевної стінки (м’язів апоневроза). При підвищеному внутрішньочеревному тиску грижовий мішок збільшується і виходить у грижові ворота.

Причини виникнення пупкових гриж у дітей пов’язані з періодом внутрішньоутробного ембріонального розвитку. Вони виникають внаслідок дефекту сполучної тканини передньої черевної порожнини. Починаючи з 10 тижня, органи черевної порожнини харчуються через судини, сполучені з плацентою. Судини проходять через дефект сполучної тканини.

Після перев’язки пуповини сполучна тканина зростається. Якщо це не відбувається, то в області пупкового кільця випинається рідина або частина кишківника, утворюючи грижу.

Причина гриж білої лінії живота криється в особливостях будови передньої черевної стінки. М’язи живота розташовані симетрично праворуч і ліворуч від серединної лінії. Сама ж лінія м’язами не покрита і на різних ділянках її ширина варіюється.

Оскільки ширина лінії над пупковим кільцем ширше і може досягати 3 см, то і грижі білої лінії живота частіше утворюються вище пупка.

У дітей дорослішого віку такі грижі можуть виникати внаслідок важких фізичних навантажень. 

Спорт и грыжа –совместимы? Лечение в ADONIS, Киев

Симптоми гриж на животі

Ознаки гриж живота легко виявити. Якщо дитина плаче або кричить, то тиск збільшується, і грижа випирає сильніше, Але це не означає, що плач або крик є причиною, що спровокувала пупкову грижу.

Симптомами грижі є випуклі дефекти, які виникають у різних областях черевної стінки: пупка, білої лінії. У лежачому стані грижа, як правило, не помітна і не турбує. Дискомфорт і хворобливі відчуття при грижах, які вправляються, можуть виникати періодично при певних навантаженнях.

Також можливі такі симптоми як біль, печіння, дискомфорт, які збільшуються в момент сильного кашлю, підняття тяжкості або іншої фізичної напруги.

 

Лікування гриж у медичному центрі ADONIS в Києві

Грижа – явище небезпечне і вимагає постійного спостереження лікаря й обмеження навантажень. Які саме лікувальні вправи допустимі, також краще обговорити з ним.

При огляді лікар-хірург оцінить діаметр грижі та визначить, потрібно лікувати відразу чи поки досить спостерігати. Він скаже, як зміцнювати м’язи живота, наприклад, при пупковій грижі.

Тканини черевної стінки при пупкових грижах великого діаметра довше зростаються і не повинні залишатися без медичного супроводу.

У разі, якщо пупкова грижа набуває червонуватого або синюватого відтінку або ж виникають хворобливі відчуття в цій області, необхідно оперативне втручання. Операція з видалення пупкової грижі – процедура порівняно нескладна, хоч і зустрічається не дуже часто.

Проводиться під наркозом і не вимагає багато часу для відновлення. Як правило, дитина повертається додому в день операції.

Медикаментозного лікування пупкової грижі не існує. Також піддається великому сумніву необхідність застосування таких народних методів як заклеювання пупка монетою або спеціальними пластирами. Думка, що пупкову грижу можна «накричати» також в медицині не підтверджується.

Грижі білої лінії живота без операції медикаментозно не лікуються. Носіння бандажів і зміцнення м’язів живота за допомогою фізичних вправ, як уже було сказано, можуть мати негативні наслідки.

Від таких гриж позбавляються раз і назавжди за допомогою хірургічного втручання. Звертайтеся до лікаря – він скаже, в якому віці краще зробити операцію. Не відкладайте надовго рішення. Це небезпечно серйозними ускладненнями та защемленням.

Спорт и грыжа – совместимы? Лечение в ADONIS? г. Киев

Операції на грижах

Успішні операції на грижах живота в Дитячому центрі ADONIS у Києві проводять щодня. Лапароскопічні операції є найбільш поширеними та мають ряд переваг перед звичайною хірургією:

 • малотравматичні, виконуються із застосуванням невеликих проколів;
 • швидке відновлення;
 • мінімальні крововтрати;
 • низький ризик рецидивів і інфікування.

 

У медичному центрі ADONIS в Києві оперують лікарі-професіонали. Вони застосовують новітні методики та унікальні розробки. При необхідності використовують якісні протезні сітки. Дитячі грижі оперують під загальною анестезією. Для цього використовують спеціальні делікатні препарати.

Підготовка до операції включає консультації хірурга й анестезіолога, лабораторні аналізи та ЕКГ.

До послуг маленьких пацієнтів є комфортний цілодобовий стаціонар, де вони знаходяться з батьками, а також уважний медичний персонал.

 

 

Чим небезпечні грижі на животі?

Не варто відкладати турботу про здоров’я дитини на потім і боятися операції. Варто побоюватися того, що будь-яка грижа може раптово защемитись. Це супроводжується гострим болем у всьому животі, блювотою. Ризик летальних наслідків від несвоєчасної операції збільшується до 13%.

Запишіться на прийом

  Чекаємо вас за адресами

  Медичний центр повного циклу
  вул. Академіка Шалімова , 90

  Лікувально-діагностичний центр, м. Лівобережна
  Київ, вул. Раїси Окіпної, 8-Б

  Лікувально-діагностичний центр ADONIS FAMILY, м. Осокорки
  Київ, Дніпровська набережна, 26-К

  Хірургічно-діагностичний центр на Подолі, м. Контрактова площа
  г. Киев, вул. Спаська, 39

  Лікувально-діагностичний центр
  Київ, вул. Жилянська, 72

  Дитячий медичний центр, м. Позняки
  Київ, проспект Петра Григоренка, 22/20

  Лікувально-діагностичний центр
  Київ, вулиця Княжий Затон, 9

  Стоматологія ADONIS, м. Осокорки
  Київ, Дніпровська набережна, 26-Г

  Пологовий будинок ADONIS (акушерський стаціонар)
  Бузова, вул. Садовського, 34-А

  Лікувально-діагностичний центр в Обухові
  Обухів, вул. Київська, 115-А

  Пологовий будинок ADONIS на лівому березі
  вул. Центральна, 6

  Филиалы


  м. Київ, проспект Петра Григоренка, 22/20
  Пн-пт з 9.00 до 18.00; сб з 9.00 до 17:00
  Позняки

  Додати коментар

  Вашу адресу email не буде опублікований.