Збільшення ваги під час вагітності – природний процес. Він необхідний для щасливого виношування малюка. Майбутні мами в цей період особливо уважно ​​стежать за появою животика і за загальною надбавкою у вазі. У багатьох це питання викликає, часом, надмірну стурбованість. Побоюючись збільшення стегон або талії, деякі жінки обмежують себе в харчуванні. Стежити за фігурою потрібно, але при цьому не варто забувати, що дефіцит поживних речовин може бути небезпечний для плоду.

 

З чого складається додаткова вага вагітної

Вага майбутньої мами збільшується не тільки завдяки внутрішньоутробному росту малюка, але і внаслідок змін, що відбуваються в її організмі: збільшення обсягу крові, зростання молочних залоз і матки, появи жирових відкладень.

Кожна жінка індивідуальна. Іноді худі жінки набирають більше ваги, ніж повненькі. Крім того, в одних росте тільки животик, а в інших змінюється вся фігура. Це залежить від обмінних процесів в організмі та, звичайно, від кількості та якості вживаного.

У нормі за період вагітності вага жінки збільшується приблизно на 9-15 кг. Цієї норми намагаються дотримуватися всі майбутні мами. Недобір кілограмів може говорити про нестачу поживних речовин. Надмірна прибавка у вазі також потребує корегування. І те, й інше небажано.

Причини занадто великого набору ваги можуть бути різними – набутими або генетичними. До перших відносять апетит і вік жінки, токсикоз, багатоплідну вагітність або ж патологічний перебіг вагітності.

Внаслідок чого збільшується вага майбутньої мами
Плід 3200-3500 г
Плацентарна оболонка 450-650 г
Матка 1000 г
Навколоплідні води 900 г
Тканинна рідина 2700 г
Збільшення об’єму крові 1200 г
Збільшення молочних залоз 500 г
Жирові відкладення 2400 г

 

Набір ваги по триместрах

Розраховуючи свою норму, майбутня мама повинна відштовхуватися від своєї звичної ваги. Надбавка, як правило, відбувається нерівномірно. У перші 6-10 тижнів вага молодої жінки, як правило, залишається незмінною. Ближче до кінця першого триместру збільшення ваги може бути незначним: десь 1,5-2 кг. Потім, у другому триместрі він прискорюється, і ваги показують вже + 7-8 кг. Ближче до пологів надбавка у вазі знову сповільнюється.

Таким чином, щотижня вага збільшується на 200-400 г в залежності від власної ваги жінки та від того, якою очікується вага малюка. Надмірне збільшення ваги може сигналізувати про появу набряків. У будь-якому випадку, як стрімкий набір, так і недобір потрібно обов’язково обговорювати зі своїм лікарем.

 

Яким має бути повноцінне харчування

Харчування майбутньої мами дуже важливе для нормального розвитку малюка. Перш за все, воно повинно бути збалансованим, містити оптимальну кількість білків, складних вуглеводів і жирів. Нежирні молочні продукти, риба і морепродукти, м’ясо, крупи, а також овочі та фрукти – це основа здорового раціону.

Особливо цінними є тваринні білки в першому триместрі, коли відбувається формування органів і систем плода. А десь на терміні 20-23 тижні багата білком їжа повинна складати 60% від добової норми. Це 95-100 г білка за добу. Решта 40% повинні складати продукти рослинного походження.

Щоб показники гемоглобіну в крові залишалися в нормі, не можна забувати про продукти, що містять залізо та фолієву кислоту. Це печінка, бобові, броколі, шпинат, листя салату, гречка і субпродукти. А для кращого засвоєння заліза варто їсти продукти, що містять вітамін С: капусту, зелень, солодкий перець і цитрусові.

Не забувайте харчуватися дрібно. У першій половині вагітності можна їсти 4 рази на день, тоді як у другій – до 5-6 разів, але меншими порціями.

Крім здорового харчування не менше важливою умовою нормального набору ваги, та й успішної вагітності в цілому, є фізична активність. Вона допоможе вам весь час залишатися в гарній фізичній формі та підготуватися до пологів.

Насолоджуйтесь вагітністю і будьте здорові.

Також ви можете почитати, навіщо вагітним жінкам призначають фолієву кислоту?

Телефонуйте нам:
Запишіться на прийом

  Чекаємо вас за адресами

  Медичний центр повного циклу
  вул. Академіка Шалімова , 90

  Лікувально-діагностичний центр, м. Лівобережна
  Київ, вул. Раїси Окіпної, 8-Б

  Лікувально-діагностичний центр ADONIS FAMILY, м. Осокорки
  Київ, Дніпровська набережна, 26-К

  Хірургічно-діагностичний центр на Подолі, м. Контрактова площа
  г. Киев, вул. Спаська, 39

  Лікувально-діагностичний центр
  Київ, вул. Жилянська, 72

  Дитячий медичний центр, м. Позняки
  Київ, проспект Петра Григоренка, 22/20

  Лікувально-діагностичний центр
  Київ, вулиця Княжий Затон, 9

  Стоматологія ADONIS, м. Осокорки
  Київ, Дніпровська набережна, 26-Г

  Пологовий будинок ADONIS (акушерський стаціонар)
  Бузова, вул. Садовського, 34-А

  Лікувально-діагностичний центр в Обухові
  Обухів, вул. Київська, 115-А

  Пологовий будинок ADONIS на лівому березі
  вул. Центральна, 6

  Филиалы


  Дніпровська набережна, 26
  Пн-пт 9:00-18:00
  Осокорки
  АDONIS на Жилянській
  м. Київ, вул. Жилянська, 72
  Пн-пт з 9.00 до 17.00, сб - з 9.00 до 15.00
  Вокзальна
  м. Київ, вулиця Раїси Окіпної, 8Б, 5 хвилин від м. Лівобережна
  Пн-пт з 09:00 до 18:00
  Лівобережна
  м. Обухів, вул. Київська, 115-А
  Пн-пт з 8.00 до 16.00
  Пологовий будинок ADONIS на Бузовій
  сел. Бузова, вул. Садовського, 34-А, Київська обл
  Робота тимчасово призупинена
  Житомирська
  Роддом ADONIS на левом берегу в Киеве
  вулиця Центральна, 6, Київ
  Цілодобово
  Славутич