Кровянистые выделения во время беременности

Побачивши кров’янисті виділення, вагітна жінка завжди лякається. Вони вважаються симптомом викидня та інших не менш серйозних патологій. При цьому в ряді випадків поява невеликої кількості крові вважається нормою і не несе загрози для життя і здоров’я плоду або майбутньої мами.

На ранніх термінах вагітності кровомажучі виділення зустрічаються у 25% жінок. У більшості випадків вони пов’язані з імплантацією плодового яйця до стінки матки. Також мізерні кров’янисті виділення можуть з’являтися в дати передбачуваної менструації. Якщо вони швидко закінчуються, не супроводжуються больовим синдром, і у жінки не було раніше викиднів або обтяжуючих симптомів при вагітності, найімовірніше їй нема про що переживати. Однак звернутися за консультацією до акушера-гінеколога і пройти обстеження обов’язково потрібно.

Чому можуть з’являтися кров’янисті виділення і коли вони небезпечні, розповіла лікар акушер-гінеколог вищої категорії, гінеколог-ендокринолог, УЗД-фахівець медичного центру ADONIS Олена Петрівна Домніч.

Олена Миколаївна, скажіть, чи можуть у жінки під час вагітності починатись менструація?

— Іноді під час вагітності у жінки можуть з’являтися кров’янисті виділення, але їх не можна трактувати, як менструацію. Менструація виникає в кінці менструального циклу, під час якого відбувається зміна ендометрію, спочатку проліферативне, потім секреторне. Під час циклу ендометрій готується до вагітності, і, якщо вона не настає, тоді починається менструація.

У разі вагітність менструації бути не може, хоча кров’янисті виділення в передбачуваний термін можуть виникнути. Через це деякі жінки не відразу дізнаються, що вагітні. Однак, коли акушер-гінеколог на прийомі розпитує їх про характер виділень, завжди виявляється, що вони відрізняються від менструальних. Як правило, вони більш мізерні, швидше проходять і не супроводжуються іншими симптомами. Іноді жінка каже, що менструація була зовсім недавно, але час огляду й обстеження ми виявляємо, що вона вже на 8 або 12 тижні вагітності.

Як часто це трапляється? Кров’янисті виділення під час вагітності — це виняток або досить поширене явище?

— Кров’янисті виділення бувають у вагітних жінок нечасто, але все ж не можна сказати, що це виняткові випадки.

Скажіть, якщо жінка планує зачаття дитини, і в період передбачуваної менструації у неї з’являються нетипові виділення, їй потрібно провести тест на вагітність?

— Так, але краще все ж прийти на консультацію до акушера-гінеколога. Бувають випадки, коли жінка вагітна, але тест-смужка показує негативний результат. Точно встановити, чи є вагітність, дозволяє аналіз крові на рівень ХГЛ.

Значить, кров’янисті виділення під час вагітності це не менструація, а кровотеча? Чому воно може з’являтися і чим небезпечне?

— Так все вірно. Це кровотеча, а не менструація. Воно може бути симптомом викидня, позаматкової вагітності або іншої патології. Для діагностики обов’язково потрібно звернутися до лікаря.

Скажіть ще, якщо у жінки є виділення, і вона вважає, що у неї менструація, але проведений раніше тест на вагітність показав позитивний результат, чи може він бути помилковим?

— Тест на вагітність іноді буває позитивним і при її відсутності. Це відбувається, якщо у жінки утворилися лютеїнові кісти або розвинулося захворювання щитовидної залози.

Кров’янисті виділення під час вагітності вимагають звернення до жіночої консультації або медичний центр, де жінка стала на облік по веденню вагітності. Іноді вони можуть бути безпечними, але без діагностики не можна виключати, що це симптом серйозного порушення.

Кровотеча може виникати при:

 • загрозі викидня;
 • позаматковій вагітності;
 • інфекційних захворюваннях статевої системи;
 • кістах;
 • міомах;
 • ерозії шийки матки;
 • відшаруванні плаценти;
 • загрозі передчасних пологів.

Відеоверсію інтерв’ю Олени Петрівни Домнич ви можете подивитися тут. Більше корисних відео на нашому YouTube каналі.

Телефонуйте нам:
Запишіться на прийом

  Чекаємо вас за адресами

  Медичний центр повного циклу
  вул. Академіка Шалімова , 90

  Лікувально-діагностичний центр, м. Лівобережна
  Київ, вул. Раїси Окіпної, 8-Б

  Лікувально-діагностичний центр ADONIS FAMILY, м. Осокорки
  Київ, Дніпровська набережна, 26-К

  Хірургічно-діагностичний центр на Подолі, м. Контрактова площа
  г. Киев, вул. Спаська, 39

  Лікувально-діагностичний центр
  Київ, вул. Жилянська, 72

  Дитячий медичний центр, м. Позняки
  Київ, проспект Петра Григоренка, 22/20

  Лікувально-діагностичний центр
  Київ, вулиця Княжий Затон, 9

  Стоматологія ADONIS, м. Осокорки
  Київ, Дніпровська набережна, 26-Г

  Пологовий будинок ADONIS (акушерський стаціонар)
  Бузова, вул. Садовського, 34-А

  Лікувально-діагностичний центр в Обухові
  Обухів, вул. Київська, 115-А

  Пологовий будинок ADONIS на лівому березі
  вул. Центральна, 6

  Филиалы


  Дніпровська набережна, 26
  Пн-пт 9:00-18:00
  Осокорки
  Пологовий будинок ADONIS на Бузовій
  сел. Бузова, вул. Садовського, 34-А, Київська обл
  Робота тимчасово призупинена
  Житомирська
  м. Київ, вулиця Раїси Окіпної, 8Б, 5 хвилин від м. Лівобережна
  Пн-пт з 09:00 до 18:00
  Лівобережна
  Роддом ADONIS на левом берегу в Киеве
  вулиця Центральна, 6, Київ
  Цілодобово
  Славутич

  5 Отзывов

  • в мене 29 тиж, в туалеті під час натуження хлюпнула яскрава кров, живіт не болів, одразу поїхала до лікаря зробили узд все в нормі шийка в нормі відшарувань немає, нічого не болить, які можуть бути причини?

   • Олю, на такі питання відповідає лікар, який може вас оглянути та врахувати ваші індивідуальні особливості. Також підписуйтесь на наш інстаграм канал https://www.instagram.com/roddom_adonis/, дивіться прямі ефіри та спілкуйтесь з лікарями-експертами. Будьте здорові.

  • Скажыте пожайлусто у меня не большой срок беременности и я вчера по инеркцые подняла большое ведро воды и теперь у меня небольшое светлое кровьяное видиление, и немного подтягивоет у незу жывота

   • Екатерина, учитивая ваш непростой случай, очень желательно показаться специалисту. Будьте здлоровы.

  Додати коментар

  Вашу адресу email не буде опублікований.